| allexalexale a întrebat:

Astazi am dat Evaluarea Nationala la romana. Am o intrebare...se puncteaza daca am scris complement de timp in loc complement circumstantial de timp?

5 răspunsuri:
| 7Cristian7 a răspuns:

Salut! si eu am dat-o azi... Sper sa iti puncteze dar ma insel. Depinde de corectorii.

| Anooonimmm21 a răspuns:

Nu,pentru ca punctajul se da pentru raspuns complet. (De exemplu daca era alt subiect si scriai atribut substantival, dar nu scriai genitival nu se puncta.)

| anamariarot a răspuns:

O să-ți puncteze. Profesorii care corectează nu-s chiar bau bau

| GeorgeBerbec a răspuns:

Eu stiu ca se puncteaza dar gen daca exercitiul are 4 puncte primesti doar 1/2. Eu la teza pentru ca am scris asemanator ca tine am primit tot punctajul dar la evaluare nuprea cred.

| Adry05 a răspuns:

Ar trebui sa da