| numesiprenume0 a întrebat:

Cum se sustine o prezentare online a unui proiect? Ofer funda pentru un raspuns cat mai concret. Multumesc anticipat!

Răspuns Apreciat de Editori
| PainTech a răspuns:

Ai mai multe optiuni :

Metode sincrone :
1. Prezinti pe Zoom sau pe Skype folosind optiunea de ScreenSharing, ca si cum ai face-o in realitate.

2. Prezinti direct din PowerPoint, folosind un link. Nu am folosit asa ceva pana acum, nu stiu cat de bine merge.
https://edu.gcfglobal.org/......-online/1/

Metoda asincrona :
Te filmezi cand prezinti ( audio si ecranul, folosind un program de captura precum Fraps, OBS sau chiar PowerPoint ). Apoi trimiti videoclipul respectiv.

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Noi am prezentat pe Zoom si pe Teams, prezentarea a fost ca de obicei, atata tot ca am avut camera pornita si am facut Screen Share (sau cum ii zice).