| Marian779 a întrebat:

Salut! Ma pot transfera de la o școală profesionala pe liceu? Eu sunt clasa a Xa și vreau sa ma transfer anul acesta in vara. Din câte m-am interesat cica poți doar dupa cei 3 ani de profesională, asa este? sigur se poate? vreau neapărat pe liceu?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate doar la liceu curs SERAL, fiindca la cursurile de zi nu mai ai acces.

Corect este "la liceu" nu PE liceu, ca nu se urca nimeni PE acoperisul liceului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate. Întreabă la secretariatul liceului pe care îl dorești.