| SnowWw a întrebat:

Salut, o modalitate pentru imbunatatirea englezei la nivel de conversatie? Daca putetti sa imi dati niste sfaturi big grin

5 răspunsuri:
| Leonard521 a răspuns:

Salut poți folosi un timp aplicația Google Translate (e mult mai rapida) și după o să înveți tu pe parcurs. Așa fac și eu daca te întrebi. Noroc☺

| Lulu55 a răspuns:

Poți încerca cu aplicația duolingo.pe mine m-a ajutat sa încât germana cat sa ma descurc sa intru prin magazine sa cer ce vreau

| RR2x a răspuns:

Uita-te la videoclipuri cu nativi si citeste cat mai multe articole in limba engleza.Foloseste subtitrarile in caz ca nu intelegi ceva si noteaza-ti cuvintele pe care nu le intelegi.Ar fi util daca ai invata atat engleza formala(care se vorbeste in general cu persoane importante, prin care arati respect) si informala(cu prietenii si familia).

https://www.youtube.com/watch?v=ChZJ1Q3GSuI

| RAY a răspuns:

Singura modalitate este a vorbi cu cineva, nici o alta modalitate nu ajuta,eu inteleg cam orice dar nu pot vorbi, pentru ca fiecare lucru trebuie practicat si scrisul,vorbitul, cititul,auzit, sa inveti cuvinte noi,dar repet cel mai bine este sa practici limba,in lipsa practicari uiti cuvinte, iti este greu sa vorbesti, repet practicare, practicare este singura modalitate, nici o aplicatie, software nu poate sa te ajuta ca daca vorbesti cu cineva in eng

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Best Sites to Speak English with Natives:

English Ninjas
Speaky
HowDoYou
Coeffee
Lingo Globe