| Albertomai17 a întrebat:

Salut, pentru programator care facultate este mai buna? (din Craiova) automatica (ace) sau informatica (ucv)?

11 răspunsuri:
| Jackpot2 a răspuns:

Informatica asta e clar cu automatica iesi inginer.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu te intereseaza partea de hardware atunci nu prea ai ce cauta la automatica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La automatica ii lasa pe ei sa invete programare pe cont propriu. Aia ies din faculta si nu stiu sa faca nimic in c++ sau java

| Albertomai17 explică (pentru suntserios):

Asta e si ideea. Vreau software dev pe viitor. Nu cred ca ma ajuta hardware

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai facut tu facultatea? Sau zici din auzite?
La sectia de Calculatoare si Tehnologia informatiei se face multa multa programare stai linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Se fac algoritmi. daca iei unu dupa faculta si incerci sa il duci la un job se pisa pe el, si nu ma refer la lucrat cu ceva framework, ma refer la chestii de baza care nu le trebuie in faculta. Doamne fere sa ii ceri sa dea compile la un program

| Albertomai17 explică (pentru suntserios):

Si pana la urma unde ar trebui sa ma duc? Ace sau Ucv? La ace pe cti nu cred ca am sanse.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce la facultati de info ies gata de dat randament in industrie sau cum?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Albertomai17):

Daca nu te intereseaza partea de hardware nici nu vad de ce ai mai lua in calcul AC ul

| Albertomai17 explică (pentru suntserios):

Nu stiu daca ar fi o varianta buna ucv-ul. Nu stiu cat de buna este si cat de mult o sa ma ajute. Pe toti ii aud: da la automatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu dar e mai multa programare si software. Mai faci un proiect front end, mai o aplicatie cu gui, scripturi etc. E mai practic