| cosmin1324 a întrebat:

Salut,poate cineva sa imi explice ce inseamna cursul de matematici speciale la sectia de automatica si informatica aplicata UTCN, m-am prins ca este matematica,dar mai concret cu ce se ocupa? Este mai greu acest curs decat celelalte(calcul diferential, algebra liniara si geometrie analitica si calcul integral si ecuatii diferentiale)? M-am apucat din vara aceasta sa lucrez la matematica si deja am inteles calculul diferential, dar nu stiu exact ce e aceasta matematica "speciala"

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Ma eu la matematica speciala parca faceam... aaa ceva useless oricum, stai sa-mi amintesc... ceva cu reziduuri e tot ce-mi amintesc. =))

http://www.mec.tuiasi.ro/diverse/matematici_speciale.pdf

Uite aici capitolele. Sunt aceleasi cam pe la toate facultatile. Acum unele pot sa mai taie din ele.