| SoftwareEngineering a întrebat:

Salut! Se apropie admiterea la facultate si ma gandeam sa dau la Universitatea Politehnica din Bucuresti. Domeniul in care vreau sa continui in viitor este IT-ul, iubesc programarea. Problema sta in felul urmator: sunt dornic sa invat lucruri noi insa nu stiu cat de mari sunt asteptarile profesorilor. Fizica nu stiu deloc insa sunt dispus sa invat pe parcurs. Credeti ca as face fata daca nu am baza formata? La matematica ma descurc, informatica o iubesc insa fizica... nu o stapanesc momentan laughing

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca vrei la automatica sau etti, sa stii ca sunt niste facultati foarte grele. Dar daca esti dornic sa inveti, mergi la toate cursurile si esti foarte atent, o sa te descurci. Si ar cam trebui sa ai o baza pentru ca majoritatea colegilor o sa aiba si profesorii nu stau sa explice notiuni elementare de mate si fizica

1 răspuns:
| existential a răspuns:

Pentru cei care urasc fizica, exista o facultate "tehnica" la ase. Pentru ceilalti Poli e alegerea. Daca n-ai invatat fizica pana acum, probabil ai motive bune sa nu o inveti nici in viitor happy