| ThinkDifferent a întrebat:

As vrea sa ma inscriu la o facultate la Iasi sau la Bucuresti, dar am o medie destul de mica. Ce facultati imi recomandati dar sa nu fie cu taxa totusi sa iau bursa. Sau daca s-ar merita sa mai fac daca am medie mica?

3 răspunsuri:
| Alina1301 a răspuns:

Încearcă la Brasov.

| Alina1301 a răspuns:

Încearcă si la Brasov

Bula
| Bula a răspuns:

Cu medie mica si cunostinte putine se poate intra doar la facultati slabe, putin cautate.
Bursa se ia ori daca ai note foarte bune (bursa de merit) ori daca venitul mediu pe familie este sub pragul de subzistenta (bursa sociala).