| Iordache_Mihai_Alexandru_1993 a întrebat:

Am absolvit Colegiul Economic "Maria Teiuleanu"din Pitesti cu medie peste 9 si am reusit sa iau si bacul cu 8.65. Ce facultate imi recomandati? Eu m-am gandit la ASE Bucuresti, dar nu stiu daca voi putea intra la fara taxa si sunt destul de nehotarat in privinta profilelor.

3 răspunsuri:
| Chio9 a răspuns:

Dupa esecul de la bac am sa ma indrept catre cea mai apropiata facultate de tiruri.

Bai frate tu ne intrebi pe noi la ce facultate sa mergi?! Gandeste-te ce ai vrea sa ajungi in viata iar mai apoi urmeaza o facultate care te conduce catre obiectiv... In caz ca nu esti hotarat stai un an acasa odihneste-te dupa cei 12 ani de scoala distreaza-te mergi lucra undeva sa ai bani de cheltuit, iar la anul dupa ce te-ai hotarat mergi la o facultate.

Bafta!winking

| Iordache_Mihai_Alexandru_1993 explică (pentru Chio9):

In societatea romaneasca nu te mai poti gandi la ce vrei sa fi cand vei fi mare ci la ce poti sa fi cand vei fi marewinking

| PamPamGoesGreen a răspuns:

Dupa Colegiul Economic 'Nicolae Titulescu' din Baia Mare vreau sa ma indrept catre Facultatea de Stiinte Economice din Cluj happy mie mi se pare o optiune mai buna thinking