| Benczik_Patrik_2000 a întrebat:

As vrea sa va intreb:Mate info intensiv engleza sau mate info intensiv informatica?
Eu sunt talentat la engleza, dar si stiu info putin(ceva html, processingJS).Si nu stiu unde sa dau. Iubesc informatica, dar totusi as vrea sa lucrez in strainatate unde se vorbeste engleza, dar eu deja ma descurc la engleza.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Engleza poti sa o inveti si acasa si nu se uita nimeni ca ai facut in liceu intensiv engleza. Du-te la intensiv informatica.

| AC4S4 a răspuns:

Du-te la intensiv informatica. Acolo o sa faci materia mult mai aprofundata, o sa depasesti cu mult programa bacalaureatului. O sa faci lucruri ce o sa te ajute chiar si la facultate.
La intensiv engleza faci informatica cat sa te ajute la bacalaureat. Engleza o poti invata din mers, nu e nevoie sa ai 4 ore de engleza pe saptamana.

Daca vrei sa mergi pe informatica, pe IT, atunci cauta sa faci cat mai multe ore de informatica in liceu. Chiar daca vrei sa mergi in strinatate.

| FaraNumePls a răspuns:

Info clar