| CosminVerzea a întrebat:

Salut TPU! Cum ar trebui sa procedez daca vreau sa ma transfer la alt liceu si la alt profil? Eu sunt acum la un liceu tehnologic pe profilul mecanică si as vrea sa ma transfer la alt liceu pe profilul stiinte sociale. Liceele sunt din acelasi oras. Dau fundă

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul se poate face in vacanta de vara, daca media de promovare a clasei in care esti este cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer. Va trebui sa sustii si sa reusesti la examenele de diferente, acestea se sustin la materiile obligatorii ce s-au facut in clasa de transfer si nu le-ai facut la actualul profil.
Spre sfarsitul vacantei de vara vei depune cererea de transfer, semnata si de un parinte, daca esti minor.