| RoxYuuKikyo a întrebat:

wave

Am si eu o intrebare legata de substativ! :-P
Care sunt etapele de analizare morfosintactica a acestuia? thinking

Multumesc celor care m-au ajutat love struck
V-am pupat! kiss

Răspuns Câştigător
| CvonD a răspuns:

Substantiv comun/propriu,gen fem/masc/neutru,nr sg/plural, caz, articol-funcie sintactica happy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonimanonimus677 a răspuns:

De pinde in ce clasa esti.Eu analizez asa Functie sintactica expr prin Substantiv comun/propriu,simplu/compus,gen fem/masc/neutru,nr sg/pl,caz ac/nominativ/genitiv/dativ, articulat/nearticulat, precedat/neprecedat

| Anonimanonimus677 a răspuns:

Stiu ca ai pus acum ceva vreme intrebarea dar eu abia acum am gasit-o la lista ta de intrabarihappy

| killforfun19 a răspuns:

Substantiv: comun/propriu; Gen: fem/masc/neutru; Nr: sg/plural; Caz; Articol:hotarat/nehotarat; Funcie Sintactica