| ionutz9912 a întrebat:

stiti vreun site de matematica unde iti arata cum sa rezoli exerciti sau probleme si apoi te lasa sa le rezolvi singur? sunt slab la matematica si asta cred ca m-ar ajuta, multumesc anticipat, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| AlexandruHS a răspuns:

Buna!
Poti incerca: www.pro-matematica.ro/

Totusi, parerea mea este ca ar trebui sa gasesti pe cineva care sa te mediteze la matematica. Sau, ai putea incerca sa cauti in manualul de matematica probleme rezolvate, sa intelegi cum au fost rezolvate si mai apoi sa incerci singur sa rezolvi exercitii asemanatoare.
Daca ai probleme la matematica( de ex. nu intelegi o anumita metoda de rezolvare ) ar trebui sa cauti in carti de matematica modele de exercitii rezolvate dar si nerezolvate care sa te si ajute la lectia respectiva. O carte e mai buna decat un site. Un profesor/meditator e mai bun decat o carte.
Mult noroc!