| silviutzu17 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema la programare (c++) in care trebuie sa citesc niste variabile dintr-un fisier si sa le calculez media aritmetica. Printre acele variabile mai sunt valori negative pe care nu trebuie sa le adaug la medie. Pana aici am rezolvat, insa la un subpunct am de inlocuit valorile negative cu valorile mediilor calculate si sa fie afisate intr-un nou fisier. Ma poate ajuta cineva? Pana maine dupa-amiaza.

2 răspunsuri:
| CodeNameAlpha a răspuns:

Imi trebuie un exemplu, iti pot face eu problema dupa.

| Ciutacu_Tudor_1997 a răspuns:

Deci la al doilea subpunct trebuie sa inlocuiesti valorile negative cu media aritmetica a numerelor pozitive?