| Maxim_Romulus_1975 a întrebat:

Stie careva sau presupune ce o sa pice la simularea de la romana pentru clasa a 11-a la eseu? Sau ce ar fi mai bine sa inveti si ce nu? Care ar fi sansele sa pice opera x sau y?

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Toate operele au sanse egale in a se da la simulare.

Multa bafta!

| Anna0111 a răspuns:

Sunt a 11a profil uman, dacă ești același profil uite ca cred eu și din spusele dirigii:
Moara cu noroc (caracterizare pers, eseu, rel 2 pers), Harap Alb (eseu, caracterizare pers, rel), Baltagul (caracterizare pers, eseu, rel), Hanul Ancuței; cealalata Ancuța (caracterizare, rel, eseu), Lăpușneanul (caracterizare, rel, eseu), O scrisoare (caracterizare, rel, eseu), Luceafărul e cel mai probabil sa nu pentru ca a fost anul trecut la simulare.
Dacă ești la real cred ca e diferit.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai grijă ce înveți, vezi că sunt excluși anumiti autori:

http://i.postimg.cc/gk7T4Jb1/simulare-XI.jpg
http://i.postimg.cc/rwSKgDtp/hhhhhhh.jpg
Succes!