| OrangeWind a întrebat:

Stie cineva daca se ingheata anul scolar? Eu nu vreaucrying Sunt clasa a 7-a si am 14 ani.Ar fi tare urat sa fiu iar in clasa a 7-a si sa am 15 ani.Si sa repet iarasi aceeasi materie.ar fi foarte plictisitor. Oamenii astia chiar nu gandesc? De ce trebuie sa platim noi copiii? De ce sa inghete anul? Mai bine ii sfatuiesc pe profesori sa ne asculte pe toti de la o lectie si sa ne puna note si sa ne incheie mediile. Abia am terminat si cu tezele, de ce sa anuleze tot? Sunt foarte suparata de ceea ce sa intampla, de ce sa platesc eu pentru greve? De ce? M-am saturat si de recuperari, anul asta am fost 4 sambete la scoala! Ar fi bine sa revina totul la normal.imi este foarte greu.si e in joc viitorul meu aici. e ca si cum as ramane repetenta. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este, din pacate, vina guvernului. Tu ai dreptate, n-ar trebui sa plateasca elevii, dar nici profesorii. Nici eu n-au nici o vina ca guvernul si presedintele modifica in mod aberant legile legate de invatamant. NIci ei nu au nici o vina ca au ajuns sa moara de foame, dupa noile idei ale conducatorilor, un profesor debutant ajungand sa castige sub 700 de lei pe luna. Nu stiu cine ar putea sa gaseasca solutii, fiindca ele nu sunt in mana profesorilor, iar guvernul nu poate sa le gaseasca.

61 răspunsuri:
| baiatultaurau a răspuns:

Da nici mie nu-mi comvine nu-i corecte ca si cum as ramane repetent si domnul diriginte nea spus ce dracu Nu-Mi convine

| messy a răspuns:

Mie unul miar place sa se repete anul:X:Xeo asunt in clasa a 12sh as vrea sa may repet o'data clasa:X:X