| deiu a întrebat:

Stiti careva momentele subiectului la mara de ioan slavici si la viata la tara de duiliu zamfirescu?big grin

Răspuns Câştigător
| friday a răspuns:

La Mara, momentele subiectului : Expozitiunea consta in partea de inceput in care Mara este personajul principal, pana la momentul in care se sparg ferestrele manastirii. Momentul in care se sparg ferestrele este intriga. Desfasurarea actiunii incepe din momentul in care Persida preia rolul principal, adica de cand il vede prima oara pe Natl si pana cand il paraseste pe acesta. Punctul culminant e atunci cand familia Hubar cat si cea a Marei se reunesc, iar Incheierea debuteaza cu bunul demers al lucrurilor dupa reunirea celor doua familii si pana la final.
Sper ca te-am ajutat happy.

4 răspunsuri:
| deiu explică:

Mda mai ajutat mult fiindca maine am teza la romana si s-ar putea sa ne dea ceva cu momentele sub.ms la aman2big grintongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu friday

| Andreea_Denisa_1995_Gqad a răspuns:

Stie cineva povestrea pe momentele subiectului la mara