| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati inceput clasa a 9-a? Eu am inceput-o cu stangul...azi am luat un 3 la romana, mai am un 5 tot la romana, un 5 la fizica, un 6 si un 7 la matematica, un 9 la chimie si unu la franceza si un 10 la infobig grin sper ca o sa imi revin pentru ca am intrat cu 9.51 la mate-info A.big grin Voi cum va descurcati?happy

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Unu ala de la franceza, cum l-ai luat?
Ori meritai 10 si ai suflat, ori esti bata si ai copiat.
Stai calm(a). Este socul normal al trecerii de la gimnaziu, la liceu. Abia te obisnuisesi cu pasarelele unui set de profi, iar acum:alti profi-alte stoluri.
E alt stil de predare, e alt nivel general al clasei.
Sunteti veniti acolo de la scoli diferite, cu niveluri de cunostinte diferite. Profesorii aleg calea minimei rezistente. Considera ca, daca 2-3 elevi dintr-o clasa au un nivel mai ridicat de cunostinte, ceilalti n-au decat sa faca pe dracu'n patru si sa-i ajunga din urma. Cat mai rapid.
Ai sa vezi ca, in semestrul al II-lea, treburile se vor mai limpezi un pic.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mda, Silvia...ai dreptate. M-a zapacit cu toate cifrele alea. Eu sunt alergica la cifre si m-a bagat in ceata.

cami
| cami a răspuns:

Am luat 3 la chimie, 2 la mate, 2 la muzica. si 7 la engleza. In rest, toate bune si frumoase. Bravo, eu am intrat cu cateva sutimi mai mici decat tine si am iesit... in niciun caz cu media cu care am intrat.
Acum, bine.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai ar cam trebui sa te pui cu burta pe carte... o sa fie din ce in ce mai greu...in clasa a9-a si a10-a mi-a mers destul de bine...am fost multumita de mediile mele...acum intr'a11-a am inceput si eu cu stangul, am luat un 2 la fizica pentru ca am mancat in timpul orei laughing... dar ce pot face...imi asum consecintele si incerc sa ma pun pe invatat...invata foarte mult la matematica si la informatica...programa de bac e foarte grea mai ales la matematica...la informatica e ok...adica mi se par destul de usoare...deci pune burta pe carte happy

| Silvia a răspuns:

Doamna Ruxandra, cred ca a vrut sa zica faptul care are un 9 la franceza, nu 1hee hee. Sau cel putin asta am inteles eu..."un 9 la chimie si unu la franceza", asta pentru ca notele le-a scris in cifre si nu in litere.big grin
Si eu am inceput prost scoala, am 6 la istorie si franceza [blushing], 7 la geografie, fizica, chimie, engleza, 8 la mate, si biologie, 9 la romana, istorie, civica si 10 la sport, muzica, desen, religie, romana[cele mai usoare materiirolling on the floor]. Insa sper sa imi indrept notele...si sa nu am medii sub 8big grin. Sper, sper, sperlaughing.

| Silvia a răspuns:

Insa eu nu sunt clasa a 9 a...sunt a 7a.big grin
Sa-mi fie rusine... daca o tin tot asa in a 9a o sa fiu corijentalaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer? Nu-mi mai amintesc. Uitarea este igiena memoriei.
Stiu sigur ca-ti vei reveni!

| Tzitzi a răspuns:

Nu. ti face griji.si eu am inceput a9a cu un 3 la geografie.Asa se intampla cand sunt alti profesori.Nu stii cum au baremul de notare, cat de indulgent e etc... o sa te ridici pe parcurshappy