| Alinutaaaalina a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti niste autori cunoscuti, buni si important, romani si straini, nu conteaza. Dar cat mai multi. Fundaa si multumesc

Răspuns Câştigător
| BubblesDoubleS a răspuns:

Straini:
Sven Hassel
Jules Verne
Agatha Christie
Jane Austen
Lev Tolstoi
Alexandre Dumas
Dostoievski
Gogol
Albert Camus
Victor Hugo
Cervantes
Shakespeare
Giovanni Bocaccio
Romani:
Rebreanu,
Eminescu
Enescu
Nichita Stanescu
Mircea Cartarescu
Sorin Preda
Ion muresan
Aurel Pantea
Nicolaie Iorga
Nicolaie Labis
George Cosbuc
Mihail Sadoveanu
Ahhh ar trebui sa mai stii whistling Sunt muulti

4 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

Agatha Cristie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihai eminescu,vasile alexandri,george enescu,george cosbuc,marck toawn, hans christian andersen, mircea eliade etc.

| Raraa a răspuns:

Ionel Teodoreanu,Mihail Sadoveanu,Constantin Chirita,Mircea Santimbreanu,I.L Caragiale, Barbu Stefanescu Delavrancea, I.Agarbiceanu,Calistrat Hogas, I.Al. Bratescu-Voinesti,I. Slavici,V. Voiculescu,Octavian Goga,Mihai Eminescu,Mircea Eliade,Tudor Arghezi,Vasile Alecsandri,George Cosbuc,Marin Sorescu,George Topirceanu,Grigore Alexandrescu,Grete Tartler,Mark Twain,Karl May,Victor Hugo,Eoin Colfer,Roald Dahl,P.L. Travers,J. Fenimore Cooper,Charles Dickens,Daniel Defoe,J. London,Hector Malot,E.A. Poe,J.K. Rowling, C.S. Lewis, J.R. Tolkien,Jules Verne,Moony Witcher,La Fontaine, Agatha Cristie, Hans Christian Andersen. Sper ca ți-am fost de folos. funda?