| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica nelamurire...Credeti ca daca ma voi duce la biserica si fac acatiste de 40 de zile se va intoarce persoane iubita inapoi? Ne-am despartit de-o saptamna si el dupa o zi s-a dus la alta pe motivul ca eu mereu il tachinam ca daca nu imi convine sa se duca la alta...sadNe iubim asta e cert dar el mi-a zis ca daca nu se combina cu respectiva se intorcea la mine asa ii este mai greu. tin sa mentionez ca ei s-au gasit la un gratar la care eu nu m-am putut duce din motive de sanatate a unui parinte care nu poate sta singursad...de atunci totul a fost ok dar dupa...am inceput sa ne certam fara motive... iar motivul banal care ne-a despartit definitv a fost cand i-am reprosat ca de ce nu poate trece macar 5 minute la mine sa ma vada pot sa spun ca au fost multe multe certuri mai dureroase si mai jignitoare si tot ne-am impacatsad... iar el sustine sus si tare ca dupa o zi dupa ce ne-am despartit noi de atunci e cu ea.si nu de inainte...nu stiu ce sa mai fac sunt absolut socata stau inchisa in casa si sufar in timp ce el se distreaza cu aia...credeti ca voi face bine daca ma voi duce la biserica sa tin acele 40 de zile cu acatiste? Oare va functiona? Orice sfat e bine venit...Va multumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Sa fim seriosi. Cineva care te iubeste nu se cupleaza cu alta DOAR pentru ca nu esti de fata. Altfel ce ar insemna? Sa stai non-stop cu el, ca nu ai incredere ca daca o zi iese cu amicii, ii pica alta tipa cu tronc? Ii acorzi prea mult credit. De asemenea, daca iubesti pe cineva, oricat de prost dispus ai fi si de obosit, nu ii dai papucii ca te cheama in vizita si nu ai chef. Desi imaturi si folosindu-se de pretexte, baiatul asta iti transmite un mesaj pe care tu il negi. Nu mai vrea relatia asta. Acatistele, rugaciunile, vrajitoarele si altele de genul nu rezolva nimic, pentru ca e nevoie de 2 persoane care sa vrea sa fie impreuna ca sa existe un cuplu. El nu vrea. Cu cat accepti realitatea mai repede, cu atat iti poti vedea de viata mai usor.

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta-ti altu'

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deeya asa-i incepul este greu...este obisnuinta e dureros sa stii ca acele planuri nu se vor mai implini... e dureros cand stiai ca mereu la o anumita ora te vedeai cu el iar acum ...ramai doar asteptand... e greu cand vezi ca telefonul numai suna de la persoana "'Ubitu"... e foarte greu inceputul... dar mai greu e sa stii ca de toate momentele astea se bucura altcineva...si acea persoana nu esti TU...este extrem de greu...

7777777 iar de se intoarce ceea ce imi doresc enorm de mult, nu voi mai repeta greselile pe care le-am facut pana in prezent, ma voi schimba si voi fi pe placul lui asa cum ma dorea el...important e sa se intoarca ca restul vine pe parcurs si de la sinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna(CrAzZyAnGeL
Cum te mai simti?
Am citit postarile tale triste si tot odata mi-am adus aminte de adolescenta
Stiu cum este sa suferi si eu am iubit odata un baiat care dupa cativa ani m-a parasit pentru prietena mea
Vreau sa-ti zic ca a fost greu si am crezut ca fara el nu mai pot respira insa nu a fost asa, acum daca lasi vedea iasi multumi ca m-a parasit ca asa mi-am gasit si eu iubirea veti mele ...am o casnicie frumoasa un copil nemaipomenit si un sot iubitor
fericirea pe care o am acum sunt sigura ca el nu ar fi putut sa ne-o ofere
Multa bafta
Si vreau sa revii aici si sa ne anunti cand il vei gasi pe fat frumoswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tare faza cu acatistele! am ras binebig grin, e inutila faza cu biserica, si vezi ca iubirea nu reprezinta satisfacerea nevoilor tale, cunoaste-te mai bine pe tine insuti., asta te va ajuta mult in orice.

Răspuns utilizator avertizat
| majda a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-l uiti, acest barbat daca se mai poate nu-mi asa, la cate spui tu, nu te merita fetito, isi bate joc de tine. Iarta-ma nu vreau sa te fac sa suferi mai mult, dar asta este adevarul deschideti capul, inima si ochii ...si ia-ti viata de la capat.In legatura cu acatistele fa ce crezi dar daca este sa fii cu el, asta nu mai dumnezeu poate decide nu noi. Distreazate fa-ti prieteni cu care sa comunici si nu uita ca barbati sunt o groaza(nu interpeta mesajul gresit, cu barbati sunt o groaza). Nu merita in viata sa plangi pentru cine nu te iubeste, daca te iubea te si respecta ...si azi erati impreuna...nu crezi?

| 7777777 a răspuns:

Nu cred iar daca se intoarce intr-o zi va pleca

| deeya a răspuns:

Eu spun ca o relatie te invata ceva dar nu sa si stai sa tii cu dinti de aceasta. Este greu la inceput, nimeni nu a zis ca nu, dar tu in primul rand trebuie sa fi tare pentru tine si sa te gandesti ca va urma ceva mai bun. Tot ce se intampla la un moment dat in viata ta e pentru e cel mai bine asa. Ma vei intreba: e bine ca sufar? nu normal ca nu e bine dar nici nu e bine sa te agati si sa ramai in trecut. Mergi mai departe si retine din acea relatie numai momentele placute. Asta nu inseamna sa ti le amintesti zilnic si sa iti faci rau cu ele. Iti doresc sa iesi din asta cu capul sus cat de curand.

| elena_4664 a răspuns:

Doamne fereste...la ce te gandesti...cum sa faci acatiste? nici sa nu te gandesti la asa ceva!