| karameleee a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi in legatura cu prietenul meu...adica fostul.ma iubeste.il iubesc. dar ne.am despartit. El acum sta cu alta dar tot pe mine ma iubeste si stiu asta destul de bine pentru ca el continua sa ma caute.Ar vrea sa ne impacam dar noi ne certam de foarte multe ori pe zi din motive absolut prostesti, ne mai si desparteam. Am stat 1 an jumate impreuna, dupa ne.am despartit cateva luni, ne.am vazut de viata noastra dupa care iar ne.am impacat. Nu stiu ce sa mai fac! vreau sa fiu cu el dar vreau sa nu ne mai certam si nu stiu cum sa fac asta. el e cam vagabont, bea, fumeaza, se tin multe dupa el, iar lui ii place.acum cateva luni ma insela si tot la mine se intorcea si plangea... Dau funditacrying((

2 răspunsuri:
| LarisaOana a răspuns:

Cand voi inchide ochii pentru totdeauna, tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzi, iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeauna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca numai in vise. Iar pe mormantul meu, din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul \"FERICIRE\" caci am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca te iubesc chiar daca nu mai sunt...

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale...
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Sper ac te-am putut ajuta si situatia sa revina la normal.

| fantomitzu a răspuns:

Din ce ai ne-ai spus pana acum, este destul de neplacuta situatia.Cazuri ca acesta, sincer am tot vazut.Nu esti singura care trece prin asa ceva, deci sa nu crezi acum ca este sfarsitul lumii.Te-as sfatui sa treci mai departe, dar.hai sa fim seriosi:Cine ii poate porunci inimii? Incearca sa vorbesti cu el deschis,,,pune cartile pe masa,, explica-i ce simti pentru el, asteapta sa vezi ce spune si el.si trageti amandoi o concluzie.Incearca de exemplu sa mai stai 1 saptamana cu el(depinde de tine si de puterea care o mai ai ), vezi daca se schimba ceva. Daca tot asa se intampla.fi realista:Meriti ceva mai bun! De trecut o sa treci peste, nu stiu in cat timp(asta depinde de la persoana la persoana), dar o sa treci.Nu zic ca o sa fie usor, as minti.Dar decat sa stai intr-o continua amaraciune mai bine stai suparata doar pentru o vreme (ma refer dupa ce ai decis ca vrei sa treci mai departe ). Sper ca oarecum o idee ti-ai facut.Baieti ca el sunt destui.Acum incearca si tu sa ocolesti genul. Vorba veche,, Are balta peste,, dar fi si tu un pescar mai bun.Deci fi mai curajoasa si ai mai multa incredere in tine, ma repet :Nu Este Sfarsitul lumii.Mult noroc si o sa vezi ca o sa fie bine. Sper ca te-am putut ajuta catusi de putin.