| Happy a întrebat:

Buna!
Ce acte ii trebuie unei bunici sa infieze un nepotel de 5 ani?
Helpp!
P. S. : Dau fundita

Răspuns Câştigător
| amaadina a răspuns:

Cred ca ai nevoie de actele astea:
-copii acte de identitate;
-copii legalizate de pe certificatul de nastere, casatorie/hotarare de divort;
-copie legalizata a documentelor care atesta spatiul locativ;
-declaratie notariala ca persoana/familia nu a fost decazuta din drepturile parintesti;
-certificat de cazier judiciar pentru toti membrii familiei;
-certificate medical tip Ministerul Sanatatii pentru toti membrii familiei;
-adeverinte de venit;
-caracterizari de la locul munca.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu aiba peste 60 de ani.