| anonim_4396 a întrebat:

De ce doamnele/domnisoarele prefera tipii mai tineri? Doar pentru vigoarea din dormitor?

Răspuns Câştigător
| Hannah06 a răspuns:

Cele care prefera tipii mai tineri, da, pentru vigoare, mai ales daca e diferenta mai mare.
Mai poate fi si cazul in care el sa fie mai matur in gandire si fie cine stie ce chimie, dar mai rar, un singur caz cunosc.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatii sunt urati in general si pun burta si chelie rapid, normal ca vrei unu cat mai tanar

| johnnny123 a răspuns:

De unde ai tras tu concluzia asta? Ai efectuat un studiu pe un numar suficient de mare de femei din toate categoriile de varsta si a rezultat ca majoritatea prefera tipii mai tineri?

Eu unul ma indoiesc ca majoritatea femeilor de 30 de ani prefera barbatii de 20. In niciun caz pentru relatii serioase.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e ceva ce se intampla in masa, cuplurile in care tipa e mai in varsta, apartin de obicei unui anumit tipar.
Baiatul e ceva mai mult decat cei de varsta lui, iar tipa nu e vreo tarancuta proasta, ci o tipa emancipata.
Nu e o regula, dar cam asa am observat ca sunt multe cupluri de genul asta.
Nu cred ca un pusti de 19 ani reguleaza mai bine una de 30, dar cine stie? Ideea de 'nepotrivire' probabil da un gust de fantezie relatiei.
In cazurile in care ea are 45, iar el 20, probabil e doar o fantezie sexuala pentru ambii, ca psihic nu ar putea fi decat o legatura de adoptie, mama-fiu.
Cea mai 'varstnica' atractie pe care am simtit-o a fost cand eu aveam in jur de 22 de ani, iar ea vreo 40. Dar e vorba de o persoana diferita, fizic statea mai bine decat unele de varsta apropiata mie. Atitudinea la fel, inspira tinerete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Stiu mai multe cazuri. Nu am facut vreun studiu. Poate vor ele sa se simta mai dominante? Sa se simta in control asupra relatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cam ai dreptate. Am vazut persoane care la o diferenta de numai 6 ani il considera "batran" fata de ele. Deci ar fi vrut mult mai tanar. Multe vor performanta in pat si nu iubirea (legatura) sufleteasca.

| Elelei a răspuns:

De unde ai scos tu asta?
Si daca vrei sa stii, putine femei, toate tinere, prefera pustanii. Femeile mature vor barbati care stiu cum sa se poarte in dormitor. Degeaba esti viguros daca o folosesti prost. Voi inca nu stiti sa faceti diferenta.

| ItIsAlright a răspuns:

Nu o sa ma atraga niciodata un tip mai tanar, decat daca o sa mi se para ca are o gandire la fel de serioasa si matura ca si la varsta la care as fi eu sa zicem.

| ancaval a răspuns:

Care? Toate? Chiar toate nu cred, nu ai reușit să le întrebi! Poate unele preferă asta, dar în nici un caz NU e corect să se vorbească în numele tuturor!

| Simpatic a răspuns:

E o regula generala? Unele prefera mai tineri ca ele altele mai mari ca ele, nu e o regula batuta-n cuie.

| darrio2007 a răspuns:

Cine te-a mintit?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te uiti la statistici vei vedea ca-i gresita remarca ta.
dar, pentru 1 gigolo, platit sa faca sex cu o batranica, nu generalizam!
Si da, este doar pentru vigoarea din dormitor, fiindca nu-l iei sa-l intretii sau sa-l pui in cui, ca-i frumos laughing

| AnastasiaK a răspuns:

Acum trebuie sa-mi gasesc categorie separata, ca vad la doamne/domnisoare nu ma mai incadrez. Nu am fost niciodata cu unul mai tanar. Pana si cu cei de aceeasi varsta mi-a fost greu ca tot am tendinta sa-i vad ca pe "copii". O depinde si de varsta, probabil ca la 30-40 de ani n-o sa ma deranjeze unul cu un an sau doi mai mic.