| RobbyPh a întrebat:

Buna locuesc in constanta si as dori sa plec in bulgaria la nisipurile de aur cu ambii parintii si cu masina si am nev de pasaport deoarece eu am 13 ani si nu am buletin de ce am nevoie casa plec 2 zile in bulgaria? cu ambii parintii

8 răspunsuri:
| secret_1807 a răspuns:

Eu cand eram de varsta ta treceam cu certificatu de nastere, nu cred ca ti-ar trebui pasaport deoarece ai certificatu de nastere

| KirigayaKirito a răspuns:

Pai parintii tai poate sa mearga linistiti! Tu i-ati toate actele (certficat de nastere, carnet) si fugi sa iti faca pasaport! O sa te coste cam 150 lei dar apoi poti mg linistit in bulgaria. FUNDA?

| 17RauL17 a răspuns:

De pasaport laughing

| LoveSelena a răspuns:

Nana mea a fost si a dat o gramada bani si nu i-a placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai pasaport individual ori sa fi trecut/trecuta in pasaportul unuia dintre parinti, pentru aspectul acesta se prezinta cu tine parintele la serviciul pasapoarte de pe raza judetului tau.

| Ksuparata a răspuns:

Pai iti trebuie pasaport obligatoriu.Si eu am plecat din tara si m-ia trebuit pasaportul. Daca vrei sa iti faci pasaport,iti trebuie actul de indentitate in cazul tau Certificatul de nastere, certificatul de casatorie al parintilor tai, MI SE PARE CA SI BULETINELE LOR(nu stiu sigur)...si cred ca si niste cereri de la parinti tai asta chiar nu stiu daca iti trb.in fine te poti duce acolo unde se fac pasapoarte si poti intreba.bykiss

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie pasaport, il poti face la urgenta, in 3 zile si te costa cca 200 lei. Numai bine!

| eu1893 a răspuns:

Daca esti cu patintii ajunge pasaportul happy DRUM BUN