| RobbyPh a întrebat:

Ca sa plec in Suedia am nevoie de pasaport sau doar de buletin?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Suedia se poate calatori cu cartea de identitate (cu buletin de identitate nu se poate) sau cu pasaport, Suedia fiind tara din UE.

| MedRex a răspuns:

Condițiile de cățătorie se pot schimba - la momentul actual se menține controlul la frontiere, ceea ce până cu criza refugiaților nu se întâmpla. http://www.mae.ro/travel-conditions/3750#840

| Andrei7600 a răspuns:

Doar de buletin, fiindca pasaport iti trebuie atunci cand mergi in alt continent. Suedia este in continentul Europa, dar te-as sfatui sa mergi in calatorie si cu pasaportul si cu buletinul. Fundita? Te rog happy

| laurentiu80 a răspuns (pentru Andrei7600):

Sa mori tu ca iti trebuie pasaportul numai pentru alt continent? In Serbia, Ucraina, Rep. Moldova poti intra numai cu cartea de identitate? Ia intereseaza-te...

| suntserios a răspuns (pentru laurentiu80):

Da, in Serbia si Rep Moldova intri doar cu cartea de identitate. Nu ai ales exemplele cele mai corecte

| suntserios a răspuns (pentru Andrei7600):

Iauzi... daca mergi in Ucraina, Rusia, Belarus, Turcia ce faci? Ca si alea sunt in Europa.