| Alessya90 a întrebat:

Ma numesc Alessya si sunt clasa a VII-a. La inceputul anului scolar m-am mutat la o alta scoala, si m-am si indragostit. Cu ceva timp in urma acest baiat placea o alta fata, dar acum nu sunt sigura daca o mai place sau nu deoarece aceasta fata isi petrece timpul cu alti baieti si nu prea il mai baga in seama. Pana acum nu am prea vorbit cu el dar avem grupuri de prieteni comune. Eu am observat in mai multe situatii ca avem multe in comun. Cum aflu daca ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| LoveJames a răspuns:

Pai,daca aveti prieteni comuni incearca sa afli de la unul dintre ei daca vb despre tine si daca nu roaga-l sa il intrebe fara ca el sa isi dea seama.adica sa inceapa sa vb despre fete si sa il intrbe de ai multe apoi de tine... Daca spune ca te place poti sa incepi da ii dai de inteles ca si u il placi ca mai apoi sa ii recunosti.pup. sper ca te-au ajutat sfatul meu...happy

5 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el

| Poison0fL0v3 a răspuns:

Intreaba-l! cea mai simpla solutie! daca `da`... beton. daca `nu`. papa!

| edytzu4 a răspuns:

te ajut cu draga inima. baga idu smecherasu_edy2007. iti voi compune o poezie. daca imi dai si mie funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy Buna!
Daca vei adopta o atitudine de nepasatoare, e posibil ca el sa iti dea atentie. De obicei, baietii tind sa placa fetele care nu le acorda prea multa atentie. Astfel, va veni el la tine si iti vei da seama ca te place din felul in care te va privi, din zambetele lui.
Bafta!

| Flaf a răspuns:

Pai parerea mae e sal intrebi daca te place fara emotii fara nimic ii spui pur si si simplu
sau...
te gandesti tu la ceva bafta
happy