| cappucinno a întrebat:

Cum sa ii spun unei colege de clasa ca o plac? Ea inca nu isi doreste o relatie, dar eu o plac fff mult. Cum sa ii zic fara sa se supere si sa stie lucrul asta indiferent de ce ar fi! Va multumesc!

6 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te placa si ea pe tine. Daca nu te place, degeaba totul.Si asta se vede chiar de la inceput.

Răspuns utilizator avertizat
| CrissCC a răspuns:

Arata-i prin gesturi, poartate frumos cu ea, vorbestei frumos si ajut-o sau macar incearca sa o ajuti mereu cand are nevoie.Nu trebuie neaparat sa ii spui asa direct,poate ca este prea dintr-o data si poate va fi foarte surprinsa. Daca face ce ti-am spus,ea cu siguranta isi va da seama, iar tu ai sanse mult mai mari, ca raspunsul ei sa fie pozitivhappy. Bafta!

| Eooo a răspuns:

Ok...tie iti trebuie raspunsul unei fete nu unui baiat.ai grija foarte muult cu ea poartate frumos dar nici prea tare(adica sa nu fii nici asa lingusitor sau ceva ce ar puteao incomoda )sau sa nu ai voci sau replici din alea""ce faci pisi""sau ""ceaw beyby"" sa nu folosesti niciodata asa ceva deoarece poate crede ca o iei de proasta sau numa iti bati jocc sau ca te dai mare, fetele urasc asta.sa nu-i spui direct ca oo sa creada alcevahappycrede-ma stiiu din proprie experientalaughing nu folosii mischari care crezii ca o va atrage sau faze de alea""ma iubestii?""incearca sa o faci sa zica ea ca te place, si cand iti va zice, sa o pupi pe obraz...asa incepe tot:Xfii cat mai discret:X:Xlove struckmuulta bafta!

| alinush_3461 a răspuns:

Incearca sa iesi cat mai mult in evidenta.Sau sa ii atragi atentia cu multe lucruri.Sa o scoti la un suc. etc happy.Sa petrreci mai mult timp cu ea si cand consideri ca e timpul sa eu spuiwinking Succes

| nikname_7204 a răspuns:

Salut, sint 2 modalitati de a cuceri o fata, sa fii sincer si sa faci ceea ce-ti dicteaza inima, ceea ce des nu functioneaza, sau sa ai un plan, o strategie bine pusa la punct. Te-as sfatui sa te imprietenesti cu prietena ei, presupunem ca o cheama Roza, cel mai simplu e sa ii spui direct ca iti place de, sa zicem, Romina da iti este frica sa-i spui si ai vrea ajutorul ei, e banal dar asta-i clasica man, functioneaza atunci cind esti incepator, ca sa fi fost profi nu mai puneai intrebarea asta, deci iesi intr-o zi cu Roza si afli totul despre Romina, afli ce baieti ii plac si incerci sa intri in haina in care ai avea mai multe sanse, afli ce piesa iubeste cel mai mult si o pui la rington si cind ai lectie faci ca telefonul sa-ti sune, ea o sa observe si ai un punct in plus, adica 2 daca te mai si imbraci cum iubeste si te aranjezi bine, asta conteaza mlt, parfumul tot joaca un rol mare, apoi ti-a mai ramas sa te evidentiezi prin ceva de toti, spre exemplu organizeaza ceva la tine acasa ca sa vii cu clasa, evident cu cei mai distractivi sau organizeaza sa va duceti intr-un club si acolo dai niste bani la dj si ii zici sa puna un dans lent si sa zica ca se dedica Rominei de la Cappucinno) si o inviti la dans, o petreci acasa si noaptea ea te va visa, inca ceva, fetele iubesc cind atmosfera e relaxanta ci nu incordata, sa fii liber si simplu, ea o sa se conduca dupa tine ca asa-s domnisoarele si buna ziua, planul e indeplinit. Pace.