| PaulaAndreea12 a întrebat:

Am nevoie de ajutor...

Am doi prieteni care tin unul la altul, insa nu vor sa recunoasca si vreau sa ii aduc impreuna sau sa ii apropii mai mult, insa nu am idei. Voi aveti o idee? ( Baiatul nu este in Romania )

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa-i aduci aproape, dupa cum vrei tu, ar trebui sa-i pui fata in fata, ori este un pic cam imposibil, atata vreme cat baiatul nu-i in tara.
Am totusi un singur sfat sa dau, nu-i bine sa te bagi in relatiile oamenilor! Faptul ca se accepta unul pe altul de dragul tau, nu inseamna ca se plac sau se vor unul pe celalalt.
Stai deoparte si nu te baga, pentru ca s-ar putea sa-i pierzi pe amandoi de prieteni.
Din bun simt, oamenii se intalnesc unii cu altii, dar daca nu exista acea atractie venita de la ei, degeaba stai tu in cap si vrei cu tot dinadinsul sa-i pui impreuna, daca ei nu vor.
Este bine totusi, sa inveti sa respecti dorintele oamenilor!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Faci o conferinta pe Facebook cu voi 3 si vorbiti acolo si ii poti indemna prin mici trucuri sa vorbeasca mai mult, sau sa-l incurajezi pe el sa faca primul pas.

| PersonajFictiv a răspuns:

O fata si un baiat se plac,tu stii,ei stiu,dar nu vrea nimeni sa faca primul pas.
Eu zic sa vorbesti cu unul din ei, care iti e tie cel mai apropiat, si sa il convingi sa faca primul pas si anume sa fie sincer cu persoana respectiva si sa-i spuna ce simte cu adevarat, cum o vede, ca nu e vorba de o relatie amicala ci e vorba despre altceva.

| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

Ar trebui sa ii chemi pe amandoi afara si apoi sa iti gasesti o scuza ca sa pleci happy

| Adela06 a răspuns:

Păi ai putea sa ii zici de exemplu:de ce nu vrei să recunoașteți că țineți unul la altul? Daca nu recunoașteți nu mai are rost sa vorbiți!
Că sa ii apropii:trebuie sa îi intri in telefonul altuia și să scrii la celălalt copil.Si scrii că vrei sa va întâlniți nu știu unde. Sper să te ajute!