| anonim_4396 a întrebat:

Se aproprie Halloween si o sa avem o petrecere cu ocazia aceasta ce idei pentru costumatii aveti dar nu vreau dinacelea de inchiriat vreau ceva original dar si interesant. Cea mai buna idee primeste fundita. VA multumesc pentru ajutor happy

Răspuns Câştigător
| ArexuDeea a răspuns:

Sa te machezi negru iti tapezi parul si il prinzi in 2 codite iti rupi cateva haine negre iti faci niste zgarieturi false pe fata si pe maini si asa faci un costum de papusa gotica sau poti sa iti faci un costum de meduza ps eu merg in costum de meduza
pentru meduza ti trebuie 2 duplexuri hartie creponata o palarie si haine negre sau mov albastre etc depinde ce hartie folosesti lapartea de sus si tar amcele duplexuri in forma egala rotunda pe unul sun cercuri desenezi un alt cerc care sa aiba forma unflaturii de la palarie si decupezi dupa contur apoi pui cercul peste palarie iei celalat cerc si il pui sub palarie capsezi apoi in cercul de sub palarie secupezi ca sa poti baga capul o infasori in hartie creponate de mai multe culori apoi atarni cateva fasii de hartie creponata

1 răspuns:
| sssoriii a răspuns:

Cauta prin garderoba mamei tale o fusta mai lunga si neagra.cu un maieu de al tau. un machiaj din ala straniu, achizitioneaza-ti un tub din ala de sange fals (10 lei). si esti gata!love struck
Daca nu gasesti nimic prin rochiile mamei tale, iti poti cumpara un material de tiganca, dinacela inflorat si il prinzi la blugi.cu o fasie de material te prinzi de frunte si gata
Baftaa!:*

funda?