| Dizzydizz a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare si astept cat mai multe raspunsuri. Daca ati pleca la mare sau in vacanta undeva cu prietenul cum ati imparti cheltuielile?
apropo-fiti sinceri

Răspuns Câştigător
| M.madallina a răspuns:

Pai, eu cred ca ar fi bine ca el sa plateasca cazarea, iar apoi tu mancarea ta iar el mancarea lui...

14 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Fa in asa fel ca vacanta sa nu o pierzi cu calcule dar nici sa te simti datoare! As proceda ceva de genul -tranport si cazare 50% tu, 50% el, iar mesele prin rotatie -fara a mai tine cont de valoarea lor.In rest, distractie -investiti amandoi 100%!

nony
| nony a răspuns:

Banii la comun. Tu pui banii tai, el pune banii lui.Asa nu se supara nimeni si tot ce cumparati este al vostru. Ce ramane impartiti 50/50 si gata.

daniela
| daniela a răspuns:

Jumi-juma ca sa nu existe niciun fel de obligatii

| rosto a răspuns:

Eu am fost cu gagiu-miu si am pus banii "la gramada". oricum, am ras tot, bani nu au mai ramas, si nici calcule nu am stat sa facem care cat a cheltuit. adica nu stateam la discutii daca sucul meu era 5 lei si berea lui 4 lei sa zicem. oricum, ne-am facut praf amandoi. cam in doua saptamani mai facem o vacanta amandoi, de data asta de doua saptamani si la fel o sa facem, punem banii la gramada indiferent care cat o sa aiba happy depinde si de cat timp sunteti impreuna si ce crede si el de ideea asta. vacanta placuta!

| shtephie a răspuns:

Jumi-juma :X

| IrinaAndreea a răspuns:

Stabiliti o suma initiala din partea fiecaruia si puneti banii de cheltuiala la comun. Pentru cazare si transport, impartiti 50/50.

| M.madallina a răspuns:

Sau invers, sa platiti jumi-juma cazarea si mancarea el

| Loredana_4793 a răspuns:

Eu as face jumate jumate.deobicei fac asa cu prietenul meu.De ex daca mergem la un suc o data plateste el dupa aia eu.Si la mare cand am fost tot asa am facut am pus jumate jumate la camera si la mancare o data el platea o data euwinking. Asa mi se pare corect.Nu imi plac fetele care"profita" sau baietii care se fac ca "au uitat portofelul"winking. Pupkiss

| cornel a răspuns:

Baiatul 3 sferturihee hee si tu un sferthee hee

| dhraqull a răspuns:

Jumi -juma.

| Just Kiddin' a răspuns:

Nemteste - jumatate - jumatate. Sau cand iti cumperi tie ceva, doar daca zice el ca ti-l face cadou si nu e foarte scump accepti sa plateasca el.

P. S. Majoritatea parintilor de baieti spun ca le este foarte greu sa isi sustina baietii care au prietene, pentru ca ele pretind intalniri si cadouri costisitoare, dar ele nu ofera nimic in schimb.
De ce sa fii prilej de barfe azi, maine sau oricand altcandva? Va veti simti la fel de bine!

| maru_5127 a răspuns:

Normal, daca el te-a invitat sa plateasca eu asa as facelaughing

sunt cam egoista, stiu!

| tepeliga a răspuns:

Jumate jumate cu prietenu

| alexa1599 a răspuns:

Fiecare cu bani lui.Parerea mea