| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o poveste cu o fata v-o zic acum

in 2021 am cunoscut o fata atunci nu o placeam chiar complet, dar mi-a dovedit ca tine la mine, si am fost prieteni mereu prieteni dar ne placeam.

am vorbit cu ea o perioada de timp lunga sa ii pot zice, si imi dovedea ca se implica tinea la mine, dar era doar o prietena.
am vorbit cu ea si pe apel, ea atunci avand 16 ani eu 18.

am vorbit pe apel abia in 29 decembrie 2021.
eu o cunoscusem pe 19 octombrie 2021
si am vorbit cu ea mai bine pe 22.
si ne tot dadeam inimioare, ne placeam si eu o placeam cred, dar nu ii puteam spune, eu si cu ea

aveam un prieten comun vorbea cu el pe apel cateva ore, asta inainte sa vorbesc si eu apel de grup cu ei, si dupa asta doar noi.
trecem in 2022

am continuat frumos, aproape in fiecare cred in fiecare zi vorbeam, si imi placea si mie, ma alinta ma iubea se vedea
si un baiat era gelos pe noi, pentru ca ei ii placuse de el inainte de mine (asa imi zicea ea)

ori-cum ala nu a facut probleme, doar m-am certat cu el, ca ei erau prieteni

si el dadea vina pe mine, ca m-am bagat eu in prietenia lor, dar eu nu am facut nimic, pentru ca el imi vorbea urat de multe ori, ma injura si nu ii faceam nimic, si ea ma ajuta.

dar ea ca o simpla prietena ca o simpla amica, odata cand am vb cu alta fata tot cu inimi si astea, se suparase asa rau pe mine, de chiar nu imi venea sa cred dc, pentru ca nici nu eram impreuna cu ea, si lipise de cateva zile.
si nu mai vorbeam cu altele, asa mult, sa nu o supar.

in aprilie mi-a cerut si insta sau martie in 2022, iar odata am primit block pe 17-18-19 numai stiu cat, am primit notificare cu chestia de follow, ii am zis si mi-a spus ca pentru prima oara m-a blocat

am intrebat si eu dc, a facut asta ca nu intelegeam ce am facut, ca atunci nici nu vorbisem cu ea de cateva ore, si ultima data cand am vb era ok, si nici nu eram activ pe telefon atunci, eram la laptop.

si nu a vrut sa imi spuna de ce, mi-a bagat-o pe aia ca verisoara ei de 11 ani a pus-o sa ma deblocheze.

ca aveam grup cu amandoua, si aia nu ma suporta ori-cum verisoara ei, iar eu atunci ma suparasem putin, si am iertat-o am lasat-o asa.

dupa pe 24 aprilie in ziua de paste, primesc iar block, tot degeaba, si abia a venit pe 2 mai inapoi.
si a spus ca ii s-a furat contul...
eu nu cred asa ceva!

ca am intrebat-o dc m-a blocat, si nici nu vorbisem pe insta atunci, vorbisem pe alta aplicatie.
si mi-a spus ca nu a facut ea, ca ii a fost spart contul, ca banuieste ea cine dar nu vrea sa zica, am inteles si asta, am intrebat-o dc m-a blocat si pe 17-18-19 atunci, si mi-a spus ca trebuia sa faca ceva, si eu in gandul meu am zis dc nu mi-a zis din prima de atunci, si am zis lasa asa.

dupa a fost ok, am vorbit frumos ne-am iubit frumos, alte probleme minore au mai aparut dar am rezolvat, simteam ca chiar ne iubim (eu am iubit-o) dar nu din prima (normal)

si, in octombrie 2022
am auzit o chestie, ca acel baiat prieten comun cu mine si ea, de la bunica lui am tot auzit, il intrebase, ce ii mai face iubita sau ceva, aia cu care vorbea el la tel.

ii am spus ei, si a zis ca de ea e vorba dar ca ala minte a spus ea, ca noi stim ca el mai mintea cu chestii

el este si orb si vorbea cu noi, iar am inteles-o si pe asta, dar dupa a inceput sa fie mai rece, ea se mutase la alta scoala, am vorbit tot mai putin din septembrie, si in octombrie am vazut-o rece, era mai rece.

eu ii faceam versuri, ganditi-va ca faceam versuri din capul meu si din melodii gandite cred, ii le trimiteam ei. (nu le cantam eu)
si, ea pe grupul cu verisoara ei (altul)

mi-a spus ca vorbeste cu alt baiat, spunea ca nu are voie sa vorbeasca cu un baiat, ca iese din grup, am zis ca are voie cum sa nu aibe

dar odata pe 19 octombrie un baiat ii vorbea altfel ei si eu acelui prieten comun cu noi, ii ziceam daca se iau impreuna ei, si el a zis ca nu lasa asa ceva sa fie, si ea s-a suparat pe mine eu am inceput sa ma injur pe mine, sa vorbesc urat de mine, ea s-a suparat si de atunci pe 20 a zis sa fim prieteni dar o vedeam ca nu mai era cum a fost...

si, mie mi-a parut rau dupa, ca daca stiam, numai faceam chestia asta, dar nici ea nu a vrut sa ma ierte atunci, ca am cerut si scuze si iertare.

iar dupa, pe 22 mi-a spus ca problema e la ea, si ca eu sunt baiat perfect perfect si ca vor multe fete sa fie cu mine, dar ca ea numai poate (ori-cum nici nu a fost cu mine)

eu pe ziua de 23 octombrie eram suparat, nu stiam ce sa fac, sa o vad iar, sa vorbesc cu ea.
seara pe la 10-11, am accesat un gmail de al meu, unde aveam acolo un mail cu un cont de insta.
am zis sa intru sa restez parola si sa il sterg, atunci ala il facusem, pentru ea cand ma blocase pe 24 aprilie atunci, si se chema adinutadecemablochezi

pentru ca pe ea o cheama adina, si am intrat in cont, am vazut-o ca posteaza ca are poze, si m-am simtit bucuros eram fericit, am facut alt cont, ii am vorbit ii am scris, si am inceput sa vorbim...
si a zis sa imi ascult prietenul adica ala comun, ca el imi zicea sa numai plang dupa ea,
si ma tot respingea, a spus ca are nevoie de cateva luni sa treaca peste nu stiu ce are ea nevoie,
si nu stiu ce avea nevoie sa treaca peste, am inteles si asta, eram dispus sa o fac pentru ca o iubeam, nu eram stres pentru ea, pentru ca o iubeam si o lasam sa faca ce doreste...

iar inca ceva,,
fix dar chiar fix atunci, venea ziua ei 24 octombrie, ii am zis la multi ani la multi ani, si inca o chestie pe 22 octombrie am spus ca vreau sa ma omor.

si atunci pe 24 ma blocase ea (24 octombrie)
si am facut alt cont, mi-a acceptat, am vorbit, am intrebat-o daca m-a blocat pe primul cont, si a spus ca nu.
si dupa am vorbit, si verisoara ei ma tot injura, de familie de morti, si eu nu ziceam nimic de rusine, si ca o placeam pe verisoara ei mai mare adica, si tot

asa mi-a spus ca verisoara ei adica (aia mica)
zicea ca aia,(adina), nu ma mai vrea in viata ei si nu m-a iubit niciodata, nu stiu ce sa aleg,,
cred ca varianta 2.

si o intrebam pe ea, e adevarat, e adevarat dadea doar seen, iar daca o intrebam daca ma iubeste raspundea, verisoara ei dadea vocale, si se auzea si ea

dar am zis si eu ca poate e ok si asa, atunci dadea poze cu un asa zis baiat, dar ea mazgalea tot la mesaje adica lasa doar mesajele
mazgalea acolo pe lateral unde se vedea poza de profil de la insta, si mazgalea si sus acolo sus unde se vedea numele, daca ar fi fost un baiat nu cred ca o facea, ca nu avea de ce, ori-cum in grup acolo

ele doua cateodata.
dadeau seen in acelasi timp
alte ori una la 30 sec/1 min
alta la 30 sec/1min
si de multe ori nici una

adica verisoara ei, era acel baiat, dar ea nu mi-a spus niciodata asta, si m-am prins eu, iar pe data de 25 octombrie imi vorbea ca un bebelus cum o mai fac si eu, dat de inteles ca ma iubeste
si chiar am crezut-o.
dar tot in ziua aia, verisoara ei cea mica, spus sa nu ii mai scriu adinei ca are treaba am inteles, nu am mai facut-o cateva ore, iar dupa am vorbit

pe 26 octombrie, am vorbit a zis tot asa, am zis ok aveam niste treaba atunci.
cu niste iPhone-uri
am trimis vocal verisoarei ei, dat inima la mesaj sau vocal, dupa cand termin treaba si vin pe tel inapoi
primesc mesaj

nu iti mai face conturi ca sa nu ii mai dai glas adina
asa am primit mesajul, m-am luat de ea, dc a zis asa, ce are cu mine, si a zis ca verisoara ei m-a blocat, sa fie sigura ca nu ii mai scriu
si ca a dat la mai multi (am verificat chiar daduse)

si isi ceruse scuze cea mica, iar nu am mai primit unblock, si pe 27-28 am avut nevoie sa ii trimit un link cu un clip Video MP4
si am pus-o pe cea mica (alexandra)
sa ma deblocheze (Adina)
sa pot trimite acel clip
care avea treaba si cu prietenul comun, ma deblocat am dat am vorbit, dupa a zis ca nu are chef de nimic, chef de nimeni asa cred ca mi-a zis, ma suparasem si eu putin atunci dar a trecut.

si pe 29 a zis tot, a mintit a zis ca a avut conturile de insta furate, ca nu m-a blocat ea
si ca eram lipitor
ca nu mi-a zis nimic ca am zis eu ca ma omor, dar de unde ca abia ce o zisesem pe 22 octombrie care nu era de mult.
si am mai vorbit cu ea anul asta de putine ori si anul trecut in decembrie

si inca ceva, am fost cu ea impreuna vreo 2 zile si dupa m-a lasat sa fim prieteni, asta in iulie 2022, si imi gasisem alta, de multe ori mereu cand imi mai faceam cate o iubita o vedeam ca era altfel, si cand ma desparteam de ele, era altfel
ea in iulie mi-a recunoscut ca ma place dar nu putem fi impreuna ca nu locuim aproape asa a zis
adica (distanta)
si atunci cand imi facusem iubita in iulie, o sora de a lui aia mintise de minte si iubita de atunci cu niste chestii
si ea le-a crezut

si si a bagat pl in prietenia mea si a ei adica in a mea si a adinei si m-am suparat si eu ca nu facusem nimic.
dar tot ea ma lasase, si a zis sa fim prieteni, ce era sa fac sa stau sa o astept 100 de ani?!?!
dar vreau sa stiu

1. daca nu m-a iubit niciodata, dc facea urat sau asa o vedeam eu cand aveam o relatie
2.de ce a stat atata timp cu mine sa vorbim atat, daca ea poate nu m-a iubit niciodata?
3.de ce mi-a facut atatea?
4.dc mi-a spus ca prietenul nostru comun a spus ca o urasc pe ea?

cand era o alta discutie ca nu imi pasa de ea, pentru ca odata plangea era speriata de o chestie, si nu voiam sa vin pe apel, ca eram rusinos.

si el mi-a zis ca nu a zis asa ceva.
iar odata ea a spus ca nu ma suporta ca m-am luat de verisoara ei pentru ca dadea in ea mereu o batea
chiar de era mai mica o batea
si eu ma luam de ea sa o lase in pace si astea
si ii a spus prietenului nostru comun sau al meu (Andrei)

ca nu ma suporta, si el mi marturisit asta, ea a negat cand ii am spus, si dupa, a recunoscut, ca era suparata, sau era verisoara ei cred asa mi-a zis.
si nu stiu ce sa mai zic, de aici.

vreau doar sa stiu dc a facut toate astea, ce a vrut de la mine?
cand eu ii am oferit iubire si am fost bun cu ea,

cine e de vina?

unde am gresit?

unde am facut bine?

cand trebuia sa ma retrag?

si astea
1. daca nu m-a iubit niciodata, dc facea urat sau asa o vedeam eu cand aveam o relatie
2.de ce a stat atata timp cu mine sa vorbim atat, daca ea poate nu m-a iubit niciodata?
3.de ce mi-a facut atatea?
4.dc mi-a spus ca prietenul nostru comun a spus ca o urasc pe ea?
iar

ea e vinovata?

de ce este vinovata?

dc mi-a facut toate astea?

eu chiar am tinut la ea nu am suferit mult timp, dar am suferit, sunt invatat sa sufar, ca inainte sa sufar dupa ea, am mai suferit dupa alte relatii, si cand am cunoscut-o pe ea, abia trecuse
aproape o luna, de la o despartire care a durat 7 luni.
si am suferit 4((

si anul asta in 2023, am reluat legatura cu ea, si am vorbit dar cu ajutorul verisoarei ei, mi-a zis ca nici ea nu se simte ok de cand a inceput anul 2023,
ii scrisesem si am dat add de pe alt cont de insta,
si atunci nu eram activ si ma si blocat nici nu m-a lasat sa raspund la mesaj
iar am mai vorbit pe o aplicatie, si era dezamagita ca ii ascunsesem, ca eu am handicap si 2 clase
da am dar tin minte mai bine ca un om normal
si stiu sa scriu
si stiu sa fac remix-uri am invatat notele usor
si ii am dat un mesaj dupa ce a iesit si am sters-o din aceea aplicatie si am zis ca mai bine sa numai fim prieteni
si ii am mai dat odata add, si m-am certat cu verisoara ei

si ea ma blocase de pe un alt cont (facut nou)
si nu mai stiu nimic de ea, ii am dat add si pe Facebook aseara, si ce sa vezi imi apare doar mesaj, nu apare nici adauga, o fi refuzat cererea, nu stiu

ce parere aveti?

si va rog sa nu va luati de mine!
ca poat e nu am scris cel mai ok!

va multumesc!

asta e povestea mea!

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Povestea asta ai mai scris-o pe aici si e cam greu sa fii luat in serios.
https://www.tpu.ro/......ar-mi-a_1/

Spui de mai multe ori ca sunteti prieteni, apoi nu, ca de fapt v-ati iubit, ca ai iubit-o si tu, dar o vedeai doar ca pe o prietena. Apoi ea, cel mai probabil, a zis ca asta nu e relatie, ci friendzone si s-a orientat spre altul, iar tu ai realizat ca ai pierdut-o.Block de Dumnezeu stie cate ori, dupa care erai fericit ca vorbeati iar, insa ulterior spui ca in iulie tu ti-ai facut alta relatie. Poftim?
Perioada incerta, dupa care spui ca venea ziua ei si tu i-ai marturisit cu doua zile inainte ca vrei sa te sinucizi. Pentru ce sa te sinucizi? Nu asa pastrezi o persoana langa tine, amenintand ca iti iei viata.Mai apare si verisoara in peisaj, care nu am inteles ce tot facea cu telefonul ei, stiind ca fiecare are parola la telefon in ziua de azi.Ele locuiau in aceeasi casa?

,, eram dispus sa o fac pentru ca o iubeam, nu eram stres pentru ea, pentru ca o iubeam si o lasam sa faca ce doreste...'' Adica sa ii scrii in mod obsesiv in online, sa iti tot faci conturi ti se pare ca nu era stres pentru ea? Apoi, inclusiv Adina a dat dovada de neseriozitate si imaturitate cat cuprinde, cu minciunile si toate alea gogonate.

Momentan trecem imediat in anul 2024.Incearca sa intelegi ca nu mai are absolut niciun sens sa dezgropi mortii de acum 3 ani si sa te torturezi singur pentru o relatie care n-a fost construita pe nimic serios in viata reala, ci numai pe imaturitate, impuls, multa confuzie, lipsa de comunicare si minciuni cu duiumul, in online.

E a treia oara cand postezi, ceea ce denota ca nu vrei sa treci mai departe peste ce a fost intre voi doi.Atitudinea aceasta este extrem de nesanatoasa pentru minte si suflet, deci cauta sa iti vezi de propriul drum, dand voie timpului sa le vindece pe toate.Asa e cel mai intelept.

| 1234568807 a răspuns:

O sa iti citesc povestea cand intru in concediu o luna de zile, ca in mai putin timp nu o pot citii si nu pare nimic interesant

| trophin a răspuns:

Vai...povestea ta... e problema ta, nu ai inteles nimic, tu o placi pe ea, insa ea place pe altcineva. punct