| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Incep sa-mi pierd speranta, am ganduri suicidale, nu stiu daca sa fug de acasa sau nu. Totul incepe de la tata, care face orice ii vrea inima. In fiecare zi incepe un scandal, e nervos constant, totul il deranjeaza (mizeria, dezordinea, faptul ca nu am fost milionar la 14 ani) si, pe langa loviri cu o curea, un bat de scuturat covoare sau cu orice gaseste in casa, e nesimtit din toate privirile in sensul ca eu fac ce imi cere in fiecare zi, il ajut, ii dau bani (pe care nu mi-i da inapoi) si in schimb primesc insulte si jigniri de parca ar vorbi cu un caine maidanez. Si daca nu fac un singur lucru zis de el din varii motive (nu sunt in zona, nu am timp, sunt iesit afara si nu pot in momentul ala), confisca laptopul si se comporta de parca nu l-am ajutat deloc in viata asta si mai bine as fi fost o fata de 16 ani care sa aiba ca preocupari sexul si consumul de alcool (eu la 17 sunt un baiat care nu prea umbla dupa fete deoarece am bacul anul viitor si asta doar m-ar incurca, iar despre bauturi eu consum foarte rar, mai o bere mai un paharel de orice ar fi, dar nu beau in fiecare zi ca pe apa).

Ajutor lume, nu stiu ce sa mai fac, toti din casa, inclusiv mama, au ura fata de el. Daca incerc sa ii vorbesc primesc raspunsuri de genul "mars" "pleaca dracu ca nu ma intereseaza".

31 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns (pentru Dinozaurul472):

Eu nu stiu cati anisori ai tu, dar nu-i normal nici pentru un adult sa bea 3 litri de bere, dapai pentru un copil.