| 00Didi00 a întrebat:

Vreau si eu niste povesti triste si reale, dar sa nu fie de dragoste, sa fie despre parinti etc.Va rog imi dati?
Cele mai frumoase primes funda si vot.

Răspuns Câştigător
| CreepyCrow a răspuns:

Un om a venit de la munca tarziu, obosit si nervos, gasindu-si baiatul de 5 ani asteptand la usa.

-Tati, pot sa te intreb ceva?

-Da sigur,despre ce e vorba?

-Tati,cati bani castigi pe ora?

-Asta nu e treaba ta. De ce ma intrebi astfel de lucruri,spuse omul nervos.

-Doar vreau sa stiu.Te rog spune-mi, cat castigi pe ora?

-Daca trebuie sa stii, castig 50$ pe ora.

-Ah,a raspuns micutul, cu capul plecat.

-Tati, imi imprumuti te rog 25$?

Tatal s-a infuriat.

-Daca singurul motiv pentru care m-ai intrebat asta este ca sa imi ceri niste bani sa iti cumperi o jucarie prosteasca sau alte porcarii, atunci du-te direct in camera ta la culcare.Gandeste-te de ce esti asa egoist.Nu lucrez din greu in fiecare zi pentru asa copilarii

Micutul a mers in liniste in camera si a inchis usa.

Omul s-a enervat si mai tare pe intrebarile baiatului.Cum a putut sa puna asa intrebari doar pentru a cere bani.

Dupa o ora, omul s-a calmat si a inceput sa gandeasca:

Poate chiar era ceva de care chiar avea nevoie sa cumpere cu 25$ si chiar nu mi-a cerut bani des.Omul a mers la usa baiatului si a deschis-o

- Dormi?

- Nu tati, sunt treaz.

- M-am gandit, poate am fost prea dur mai devreme. Uite aici25$

Micutul a sarit, zambind.

- Multumesc tati. Dupa aceea a scos un pumn de bani.

Omul a vazut ca baiatul avea deja bani si s-a enervat din nou. Micutul si-a numarat incet banii si s-a uitat catre tatal sau

-De ce vrei mai multi bani daca deja ai?

-Pentru ca nu am avut destul, dar acum am, a replicat baiatul

-Tati, am 50$. Pot sa cumpar o ora cu tine? Te rog sa vii mai repede acasa maine. Vreau sa mananc cu tine.

Tatal a fost distrus. Si-a luat baiatul in brate si l-a implorat sa il ierte.

Este doar o reamintire pentru toti ce lucreaza din greu in viata. Nu ar trebui sa lasam timpul sa treaca printre degete fara sa petrecem timp cu cei care chiar conteaza pentru noi, aceia apropiati de inimile noastre. Sa ne amintim sa impartim cei 50$ din timpul nostru cu cineva pe care iubim.
Face parte din intrebarea utilizatoarei DeEa98 love struck

11 răspunsuri:
| KingJulien a răspuns:

Pai pe net gasesti povesti reala si scary daca vrei

| PetreConstanta a răspuns:

Prietenii ti-i alegi singur Parintii ti-i da Dumnezeu Nu ai voie sa comentezi Oricat ar gresi sunt parintii tai nu ai voie sa vb despre acest subiect Te pup Asta este parerea mea

| noi3 a răspuns:

Dar... de ce?

| 00Didi00 explică:

Vreau sa stiti ca eu nu am probleme nici cu prietenii nici cu familia. Vreau doar sa ma intristez putin.

| 00Didi00 explică:

Mady,kiss099,Deeiutza,va multumesc mult si nu stiu cui sa acord funda, ma mai gandesc si va rog nu va suparati. Oricum avati vot la folositor si inteligent.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Viața mea este tristă și acum de când am pierdut-o definit pe mama!
I-am depistat boala în fază terminală, niciun doctor nu a văzut nimic decât atunci când nu am mai avut ce să-i fac. Așa sunt de deștepți doctorii noștri, te storc de bani de nu mai ai nici de înmormântare!
Au trecut un an și opt luni de la despărțire! Mă opresc ai că mi-au invadat lacrimile fața!
Pa, pa.

| Kίđđίє a răspuns:

Eram la scoala.Era marti orele au trecut pana am ajuns la ultima ora DESENUL. Am pictat vb cu colegele pana a trecut ora.La sfarsitul orelor mami ma asteptat la usa si a sunat-o pe sora mea sa vina si ea ca e ceva grav[Mami plagea]
-Mami dc plangi?
-A aaa Mutir tati crying
Atunci am simtit cum toata lumea a fost distrusa.Am inceputut sa plang nu mai puteam...Scz dar nu mai pot povestii acel sentiment sad Si de atunci gand ma gansesc la tati Imi vin lacrimile sad

| Dragoescu_Alin_1981 a răspuns:

Salut, poti sa intri aici: http://povesteata.eu/. povesti reale de dragoste si de viata.