| Scurtu_Andy_1988 a întrebat:

Vreau si eu povesti de dragoste tristesad

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca vrei iti zic prin ce am trecut eu: la inceput eram o persoana mai vesela si cu chef de viata, cand a trecut o vreme am intalnit o fata a fost bine si frumos pana cand nu am mai tinut legatura cu ea din cauza ca mamele noastre nu se mai intalneau si eu nu puteam sa merg singur la ea (statea departe de mine), un an mai tarziu dau de alta dar m-a tinut o zi si o noapte pentru ca am plecat in strainatate si apoi am mentinut legatura prin scrisori si telefon pana cand am aflat ce a facut din gura ei (ajunsese o panarama de proportii). Apoi am mai incercat cu alte fete si le-am vazut cum sunt pe interes, cu pretentii si am zis GATA. M-am saturat sa le dau mura-n gura si am de gand sa raman singur toata viata. O sa-mi fie bine cand ma voi angaja acolo unde mi-am dorit eu, plecat multe zile de acasa ca sofer pe tir e cea mai buna solutie pentru un om singuratic asa are ocupatie mai multa chiar daca sufletul meu va suferi eu incerc sa ma simt bine.

| DNSK a răspuns (pentru mgtow):

Capu sus frate

| mgtow a răspuns (pentru DNSK):

Ms dar nu mai are rost in ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://povestesaunu.blogspot.ro

| mystery1girls a răspuns:

Incearca asta:

https://sangesitrandafiri.wordpress.com

Fata tocmai a redeschis blogul si a inceput o poveste noua de dragoste si o sa iti placa cred

| AlexXplo a răspuns:

Iata povestea reala a unui prieten de al meu... http://www.trilulilu.ro/video-diverse/poveste-august-2010-by-annitu-ddk

| ioana1600 a răspuns (pentru AlexXplo):

Imi poti spune te rog cum se numeste prima melodie din video? sad mersi

| AlexXplo a răspuns (pentru ioana1600):

Ai gasit sau ti-o spun?

| ioana1600 a răspuns (pentru AlexXplo):

Nu am gasit-o sad... spune-mi-o te rog frumos!

| BubuBubbleXd a răspuns:

O fata isi intreaba iubitul:

F: De ce ma iubesti?
B: Pur si simplu te iubesc.
F: Nu. Da-mi un motiv.
B: Ok, pentru ca esti frumoasa, grijulie si atractiva.

Fata a fost multumita de raspuns.

Intr-o zi s-a imbolnavit si arata groaznic, era slabita, palida si neingrijita.

F: Ma mai iubesti?
B: Acum ca nu mai esti atractiva mai am motiv sa te iubesc?

Fata a inceput sa planga dar baiatul a luat-o in brate si i-a spus:

B: Acum intelegi? Iubirea nu are nevoie de motive. Te iubesc si o sa te iubesc indiferent ce s-ar intampla ♥

Poveste de dragoste trista. [4].

Intr`o zi ei vorbeau pe internet

Ea.pot sa te intreb ceva?

El…da
[Ea]ma placi?

[El].da,esti prietena mea cea mai buna

[Ea].ma iubesti?

[El]nu stiu

[Ea]bine.Trebuie sa plec.Vorbim mai incolo.

Inainte ca el sa mai poata spuna ceva fata a iesit

a doaua zi la scoala baiatul era la locul lor de intalnire….dar ea nu a aparut

el a intrebat de ea dar nimeni nu a stiut sa ii raspunda
dupa scoala,s`a dus la ea acasa

a batut la usa

ea a deschis

[El]de ce nu ai venit la scoala?

[Ea]sunt bolnava

[El]…ce s-a intamplat?Tu intodeauna imi spui cand lipsesti

[Ea]de ce ti-as spune cand lipsesc cand u nu poti sa`mi spui daca ma iubesti?

fata a trantit usa

a doua zi a venit la scoala

El a vazut-o si cand a vrut sa se duca sa-i spuna ce simte

a vazut-o cu altul

in final a venit la ea

[El]credeam ca ma iubesti

[Ea]ce rost are sa iubesti pe cineva care nu te iubeste?

[El]… ai dreptate,nu te iubesc

baiatul pleaca si fata nu l-a mai vazut o saptamana

ea s`a dus la el acasa si a batut la usa

o femeie deschide usa

[Ea]-el este acasa?

-nu mai locuieste aici

fata fugi acasa si intra pe mess[era off]
ii asa un mesaj
"De ce nu mi-ai spus ca pleci?eram cei mai buni prieteni,ne spuneam totul"

a doua zi se intalneste cu prietenii ei
-ai auzit ce s`a intamplat?
[Ea]-ce?
-el a plecat cu familia in vacanta si avionul s-a prabusit
fata a cazut la pamant si a inceput sa planga…

cand a ajuns acasa primise un mesaj era de la el

"intodeauna te-am iubit,te iubesc si te voi iubi mereu.

esti inima mea,si dragostea ta imi curge prin vene

insemni totul pentru mine si nu o sa las nimic niciodata sa te raneasca

Te iubesc!"

ea i`a raspuns

"si eu te iubesc!"

"o persoana pe care o iubesti cu adevarat vine o data in viata
asa ca spune-i inainte sa fie PREA TARZIU… "

Boy:ABC.
Girl:Ha?
Boy:Always be careful!
Girl:And?
Boybig grinEFG. Don't ever forget girl!
... Girl:Are you?
Boy:HI. Happy Inlove.
Girl:So?
Boy:JKLM. Just keep loving me.
Girl:So, how about NOPQRSTUVWXYZ?
Boysadthinks) No other person quite reasonable shall treat u very well except me, you'll zee! ♥

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate,nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea... -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul.-Nu ma voi casatori daca nu pot vedea.La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati[ fictiune] a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb-"Nu ma pot casatori cu un orb."a spus fata si s-a intors sa plece. Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"
Într-o zi, un tânar s-a oprit în centrul unui mare oras si a început sa le spuna
trecatorilor ca are cea mai frumoasa inima din împrejurimi. Nu dupa multa vreme,
în jurul lui s-a strâns o mare multime de oameni si toti îi admirau inima care era
într-adevar perfecta. Nu vedeai pe inima lui nici un semn, nici o fisura.
Da, toti au cazut de acord ca era cea mai frumoasa inima pe care au vazut-o vreodata.
Tânarul era foarte mândru de inima lui si nu contenea sa se laude singur cu ea.
Când deodata, de multime s-a apropiat un batrânel. Cu glas linistit, el a rostit ca pentru sine:
- Si totusi, perfectiunea inimii lui nu se compara cu frumusetea inimii mele.

Oamenii din multimea strânsa în jurul tânarului au început sa-si întoarca privirile spre inima batrânelului.
Pâna si tânarul a fost curios sa vada inima ce îndraznea sa se compare cu inima lui.
Era o inima puternica, ale carei batai ritmate se auzeau pâna departe. Dar era plina de cicatrice,
locuri unde bucati din ea fusesera înlocuite cu altele care nu se potriveau chiar întru totul,
liniile de unire dintre bucatile straine si inima batrânului fiind sinuoase, chiar colturoase pe alocuri.
Ba mai mult, din loc în loc lipseau bucati întregi din inima concurenta, rani larg deschise, înca sângerânde.
"Cum poate spune ca are o inima mai frumoasa", îsi sopteau uimiti oamenii.
Tânarul, dupa ce examinase atent inima batrânelului, si-a ridicat privirea si i-a spus râzând:
- Cred ca glumesti, mosnege. Priveste la inima mea - este perfecta!
Pe când a ta este toata o rana, numai lacrimi si durere.
- Da, a spus blând batrânelul. Inima ta arata perfect, dar nu mi-as schimba niciodata inima cu inima ta.
Vezi tu,fiecare cicatrice de pe inima mea reprezinta o persoana careia i-am daruit dragostea mea -
rup o bucata din inima mea si i-o dau omului de lânga mine, care adesea îmi da în schimb o bucata din inima lui,
ce se potriveste în locul ramas gol în inima mea.
Dar pentru ca bucatile nu sunt masurate la milimetru,
ramân margini colturoase,
pe care eu le pretuiesc nespus de mult deoarece îmi amintesc de dragostea pe care am împartasit-o cu cel de lânga mine.
Uneori am daruit bucati din inima mea unor oameni care nu mi-au dat nimic în schimb,
nici macar o bucatica din inima lor. Acestea sunt ranile deschise din inima mea, gaurile negre
- a-i iubi pe cei din jurul tau implica întotdeauna un oarecare risc.
Si desi aceste rani sângereaza înca si ma dor, ele îmi amintesc de dragostea pe care o am pâna si pentru acesti oameni;
si, cine stie, s-ar putea ca într-o zi sa se întoarca la mine si sa-mi umple locurile goale cu bucati din inimile lor.
Întelegi acum, dragul meu, care este adevarata frumusete a inimii? a încheiat cu glas domol si zâmbet cald batrânelul.
Tânarul si-a privit inima, care nu mai era perfecta, dar care acum era mai frumoasa ca niciodata,
fiindca în inima cândva perfecta pulsa de-acum dragoste din inima batrânelului.
Cei doi s-au îmbratisat, si-au zâmbit si au pornit împreuna la drum.
Cât de trist trebuie sa fie sa mergi pe calea vietii cu o inima întreaga în piept.
O inima perfecta, dar lipsita de frumusete...

Girl – Ceau
Boy – Mi-ai lipsit azi la scoala. Unde ai fost?
Girl - Scuze, a trebuit sa ma duc la medic.
Boy - Oh de ce?
Girl – Nu-I nimic ?un control de rutina
Boy – Ok
Girl - Am pierdut ceva?
Boy - Nu, doar niste notite
Girl - Ok
boy - Yeah
Girl - Am o intrebare:
Boy - Zi
Girl - Cat de mult ma iubesti?
Boy - Sti ca te iubesc, pui!
Girl - Yeah .
Boy - De ce intrebi? S-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Nu s-a intamplat nimic
Boy – Bine
Girl - Cat de mult iti pasa de mine?
Boy - As muri pentru tine
Girl - Chiar?
Boy - Da draga. Dar s-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Sunt bine
Boy - Bine. Asa sper.
Girl - Chiar ai muri pentru mine?
Boy - M-as impusca pentru tine oricand
Girl - Chiar?
Boy - Da. Hai pui, s-a intamplat ceva?
Girl - Sunt bine!
Girl - Trebuie sa plec. Ne vedem maine
Boy - Bine. Ceau. Te iubesc
Girl - Te iubesc!

Ziua urmatoare la scoala:

Boy – Mi-ai vazut prietena astazi?
Mate – Nu!
Boy – Oh!
Mate - Dar a fost ea ieri aici nu?
Boy – Da, stiu.
Mate - Dar stii cum sunt fetele!
Boy – Yeah!
Mate- Ce mai zici?
Boy - ma duc la ore.
Mate - Ne vedem mai tarziu.

In aceiasi seara:
-ring-

Girl - Alo?
Boy - De ce nu ai fost azi la scoala?
Girl - M`am simtit un pic rau.
Boy - esti bine acum?
Girl - Trebuie sa plec .vrea mama sa vorbeasca la telefon
Boy - O sa astept
Girl - S`ar putea sa dureze te sun eu mai tarziu
Boy - Bine. Te iubesc
Girl - Eu cred ca ar trebui sa ne despartim
Boy - CE? DE CE?
Girl - Te iubesc
>click < (inchide telefonul)
Fata nu vine 3 saptamani la scoala si nu raspunde nici la telefon.

Boy - Ceau. Ce faci?
Mate - Nimic. Ai mai vorbit cu fosta ta prietena?
Boy – Nu.
Mate - Deci nu ai aflat?
Boy - Ce sa aflu?
Mate - Cred ca ar trebui sa iti spun ea ce s`a intamplat
Boy - Amice ?ce s`a intamplat?
Mate - Suna la numarul asta ?433-555-3468!

Baiatul suna la numarul acela dupa ore:

-ring-

Voice - Buna. Aici spitalul.
Boy - Poftim? Trebuie sa fi gresit numarul. Imi caut prietena.
Voice - Care este numele ei?

>baiatul ii da informatiile<

Voice - Da. Este pacienta noastra in momentul de fata.
Boy - Ce naiba? Ce s-a intamplat?
Voice - Camera ei este 466, corpul A
Boy - Ce s-a intamplat?
Voice - Mai bine veniti la spital!
Boy - STAI! NU!
*dial tone*

Baiatul merge la spital.camera 466, corpul A. Fata sta intinsa pe patul de spital.

Boy: - Esti bine?
Girl -
Boy - Scumpo te rog spune ceva!
Girl - Eu.
Boy - Ce?
Girl - Am cancer. Doar aparatele ma tin in viata ?in seara asta ma vor deconecta.
Boy - Ce naiba?de ce? De ce nu mi-ai zis nimic?
Girl - Nu vroiam sa te fac sa suferi.
Boy - Dar eu te iubesc ?plange...
Girl - Si eu te iubesc,nu fi trist.eu intotdeauna o sa fiu alaturi de tine!
Nurse - Orele de vizita s`au terminat!

Baiatul pleaca, fata este deconectata de la aparate si moare.

Ziua urmatoare:

Baiatul este gasit mort cu un pistol in mana si un bilet langa el.

In bilet scria:

Am luat un glont pentru ea.
Asa cum am zis ca voi muri pentru ea. sigh
[ Funda? ;o3 ]

| MissEmma a răspuns:

Lasa-mi idul tau printr-un mesaj si ti-o zic pe mess.