Întrebare recomandată | Pitzipoanca a întrebat:

Care considerati ca e varsta ideala pentru intemeierea unei familii?

Răspuns Câştigător
| StonemAlly a răspuns:

Nu am spus ca nu e greu. Acum 1 an si ceva mergeam in club din 2 in 2 seri si pierdeam toata ziua pe afara. Acum ies doar cu caruciorullaughing Ideea era ca daca tu simti ca e ok atunci nu conteaza ce varsta ai. Zici ca esti cu tipul de la aprox 21 de ani nu ti se pare cam mult 30? Daca te referi la casatorie intrebhappy Din moment ce stii ca el este alesul nu vad ce ce ai astepta inca 7 anihappy Sincera sa fiu nici eu nu cred mult in foaia aia de hartie care iti zice ca esti casatorit. De aceea noi n-am facut asta. Din punctul meu de vedere aia iti trebuie cand ai bani fratelaughing Sa stii ca nu iti pleaca alalalt din casa cu tot ce ai si nu poti sa-i faci nimiclaughing))

44 răspunsuri:
| IonM11 a răspuns:

Barbat peste 27, femeie dupa 18...
Problema e ca desi barbatii se indragostesc repede isi pierd acea euforie, fetele-s putin alfel dupa parerea mea. Deci dupa 27 de ani barbatii (unii) incep a gandi alfel, nu de dragoste merge vorba, ci de conceptele de viata, si atunci incepe sa mentina o relatie serioasa...

| Alinush09 a răspuns:

Buna,dupa parerea mea varsta portivita pentru intemeierea unei familii este cand simti tu ca esti pregatit(a)cand ai incredere deplina in el(ea) si sti tu ca este persoana ideala cu care sa iti petreci tot restul vietii.

| AddaMrr a răspuns:

Cam intre 25 sh 30 de aniwinking

| Deyutza9919 a răspuns:

Daca vrei sa ai o familie ce te v-a sustine, cam 24-25 de ani

| cristinabr a răspuns:

Nu exista o varsta ideala, conteaza ceea ce simti tu, daca esti sigura de alegerea facuta si ca il iubesti cu adevarat.

| paul112211 a răspuns:

Ma da voi ati innebunit?
Taicamio a avut familie la 20 de ani cum adica la 25, 30 atunci la 30 de ani ai copii taicamio are 37 de ani si eu 10 ani 37-10=27 taicamio avia 27 de ani cand m-am nascut acum depinde dar de obicei la varsta cuprinsa intre 20-25 de ani dupa parerea mea!
Sper ca te-am ajutat!