| AlexPlayer25 a întrebat:

Caut sa imi iau un telefon. Dar mama nu vrea sa mareasca bugetul(500 lei). Cum sa o conving sa mareasca bugetul si ce telefon sa imi iau?

Răspuns Câştigător
| Zazon1243 a răspuns:

Stii si cu 500 lei poti lua un telefon bun.Sa o faci sa mareasca bugetul e destul de greu, vorbesc din experienta, acum depinde de mama.Depinde cat de mare esti si sa ii aduci motive intemeiate ca sa o poti convinge. Poti lua un telefon la mana a 2 in cutie cu toate accesoriile.Eu de exemplu mi-am luat Huawei p10 lite la 500 lei si e foarte bun, l-am luat in cutie nou.Dar oricum depinde acum pentru ce il iei. Daca e pentru gaming va fi putin mai greu dar oricum gasesti dar daca esti fata si ti-ai dori un telefon cu camera buna, baterie buna si ecran generos si luminos e mult mai simplu.In legatura cu mama ta sa iti mareasca bugetul ....depinde....toate mamele difera nu stiu ce as putea sa iti zic mai mult. Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Peste o luna incepe vacanta mare.
Mergi sa lucrezi si din banii primiti completezi bugetul.

Eu totusi, in locul tau, m-as duce undeva in tabara sau la tara, macar as ramane si cu niste amintiri pe viata (in loc de un telefon care il vei arunca peste 2-3 ani).

| Violleta2022 a răspuns:

Dar nu ai nici un telefon?
Pentru un copilas, 500 de lei este o suma destul de buna, pentru un telefon modest, ca nu ai nevoie practic de telefon deloc, dar ca sa ai totusi ceva unde poti sa fii sunat, cand te cauta parintii.

| mgtow a răspuns:

Strange tu bani macar 10 lei pe saptamana sa primesti e suficient.

| Asuganni a răspuns:

Poti să iti iei um j5 2016 cum il am eu si cred ca poti gasi pe olx nou la 500 lei sau un j3 2017 sau daca vrei si folosit dar in stare buna gasesti multe pe olx mai bine uitate sau daca nu strange banii nu te grabii si cand faci 700 lei gasesti unul mai bun, caută. Nu trebuie sa îi ceri dar daca esti mic si nu iti da cate 100 lei cateodata sau macar 50 lei e cam greu. Bafta! Incearca poate iti place un j5 sau j3.

| Bizon95 a răspuns:

O bati la cap zilnic pana face orice sa scape de tine =))

la bugetul ala cel mai bun brand e Xiaomi, au cele mai performante specificatii la pretul cel mai mic
https://www.compari.ro/telefoane-mobile-c3277/xiaomi/?orderby=1
https://www.emag.ro/telefoane-mobile/brand/xiaomi/sort-priceasc/c

insa sunt si cele mai fragile, asa ca ar cam trebui sa investesti si in husa SERIOASA (adica nu un fel de plastic care se sparge mai repede decat telefonul) si in folie... deh... alti bani, insa ai telefonul in mana la un pret mic si vezi tu dupa aia!

| ywar a răspuns:

Ce-ti trebuie tie telefon scump? Ce faceti cu telefoanele? Iti spun eu. va dati mari ca aveti telefoane de sute de euro ca sa-i bagati in boala pe cei ce n-au. Valorea voastra sta intr-un device. Ce bine era pe vremea mea atunci cand nu exista telefon mobil. Mai tarziu aparuse pagerul.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Mai bine mergi la munca si strangi bani.

Răspuns utilizator avertizat
| Rd79 a răspuns:

Si cam ce Samsung S10+ vrei sa-ti cumperi?