| biencutza_3864 a întrebat:

*buna as vrea sa imi spuneti cum sa o conving pe mama sa imi ia un catelus:*

Răspuns Câştigător
| Deny93 a răspuns:

Buna.pai in primul rand fa-o sa inteleaga motivul pentru care vrei unul. apoi demostreazai cat de responsabila poti fii...adica zi ca daca ti-l i-a ca tu il vei scoate la plimbare, ii vei face baie, ii vei da sa manance,, etc. dar tine-te sh de cuv nu doar promisiuni.ca oricand ar putea sa il dea daca vede ca nu te tii de cuvant... app: nu ii da decat ce spune veterinarul ca are voi pentru altfel i-ar cadea parul.Bafta:X:X

4 răspunsuri:
| ruxi a răspuns:

Spune-i sa ti faca un frate si o sperii

| Dodolino0 a răspuns:

Buna!

pai explica`i ca ti-ar prinde bine un animalut de companie cu care sa-ti pierzi timpu', sa il ingrijesti, sa iesi afara cu el...arata`i ca ai pasiune fata de catei, ca iti plac big grin

| AmelieIdk a răspuns:

Arata-i ca esti o persoana responsabila, incat sa ai grija de un catel. Poti incepe prin a fi mai atenta cu lucrurile tale personale, mai ordonata.Parintii or sa fie imediat impresionati.

| biencutza_3864 explică:

Pai eu am unul dar este batran si ma plictiseste de aceea nu imi ia altul ca am unul!