| Haydee a întrebat:

Ce e pentru mine sora/fratele sotului surorii mele?

Răspuns Câştigător
| oriflame_9415 a răspuns:

Cumnat/a prin alianta

18 răspunsuri:
| prafdestelutze a răspuns:

Cumnat/cumnata

| ellene a răspuns:

Nimic...doar ca nu cred ca ar fi indicata o relatie in cazul asta. Daca se ajunge la casatorie, copiii vostri ar avea aceiasi bunici cu cei ai surorii tale...deci ar fi veri drepti cu bunici comuni. Nu stiu, sa vedem ce mai zic ceilalti.

| pauladrian a răspuns:

Cumnat/cumnata.

| brio6267 a răspuns:

Cumnatica.cumnat

| oriflame_9415 a răspuns:

Cumnat prin alianta

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti este nici o rudenie, doar sotul surorii tale iti este afin de gradul 3(cumnat). Numai bine!

| raissa a răspuns:

Cumnat|a prin alianta cu siguranta

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cumnatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cuscrii.

| 80Cris a răspuns:

Sora sotului surorii tale?
Nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuscra,/cuscru.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vărul cumnatei mele este frate cu mama vitregă a unchiului meu.
Ce grad de rudenie este între mine şi el?

| 80Cris a răspuns:

Kongeriket ai intrebat pe bune sau la misto?
Nici un grad de rudenie. Daca e sa o luam asa toti suntem rude intre noi, fiecare e varul cumnatei si verisorul fratelui din partea... Sau m-am incurcat eu in calcule?

| ines a răspuns:

Cuscra, cuscru.

| semy a răspuns:

Vrei o relatie cu el si te gandesti daca sunteti rude? happy

| Zenithf a răspuns:

In engleza este "brother/sister in law", adica frate/sora prin lege. Noi ii spunem cumnat/cumnata. Nu aveti nici o legatura de sange.

| Haydee explică:

@semi, nu ma gandeam la astalaughing
Era doar curiozitatebig grin