| Tudor1977 a întrebat:

Ce fac daca părintii mei se cearta? Fac asta o data la ceva saptamani si isi mai si varsa nervii pe mn!

Răspuns Câştigător
| Izzy321 a răspuns:

Cand vezi ca ei se cearta, tu pleaca din acea incapere, daca e vreme frumoasa du-te la bunica sau iesi cu prietenii, daca e o zi naspa incuie-te in camera si da muzica la maxim sau televizorul si asteapta pana se mai calmeaza apele, dupa aceea discuta cu tatal tau si spune-i sa-i ceara iertare mamei tale si sa nu se mai certe pentru ca te demoralizeaza si nu mai poti fi concentrata pe scoala!

4 răspunsuri:
| rapidistii23 a răspuns:

Cand nu se cearta incearca sa ii bine dispui si cand vezi ca se cearta incearca sa mai calmezi spiritele..la urma urmei si ei au niste necazuri

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Vorbeste cu ei, atunci cand sunt calmi, si explica-le ca certurile lor te afecteaza.

| Daniel2836 a răspuns:

Stai departe de conflict pana trece happy!

| mgtow a răspuns:

Iti cumperi un pistol de airsoft e imitatia perfecta a unui pistol adevarat si cand fac urat le zici hi pana aici la culcare cu voi laughing