| Andreea9251 a întrebat:

Sunt foarte emotiva.Plang foarte des adica nu exista vreo saptamana in care sa nu plang si vreo luna in care sa nu imi doresc sa mor.
Parintii mei se cearta zilnic si isi varsa nervii pe mine in special mama.Sunt foarte slaba si cred ca am lipsa de calciu.Nasul mi se unfunda in fiecare seara. Am niste prietene de **** care nu sunt niciodata de acord cu mine(nu toate doar cateva).
Ce sa fac m-am saturat

9 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Buna,stiu situatia crede-ma, ma gandesc la sinucidere chiar o data pe saptamana.Parintii tai nu stiu de ce se cearta, dar dac ala mijloc mai apare si violenta ar fi cazul sa-i sugerezi mamei tale sa divorteze.Asta e viata,si uneori nu intelegem ce am facut de avem asa ghinion, niste parinti asa rai, iar oamenii din jurul nostru sunt cum sunt.Doar credinta in Dumnezeu te poate salva.
mult succes:*

| XAzazelX a răspuns:

Spune-le parintilor ce se intampla, sa te mai scuteasca de atata certat...lasa emotiile deoparte si plansul ca cu ele nu mergi prea departe, fi mai puternica din fire si nu-i lasa pe ceilalti sa te calce in picioare; iar cu prietenele alea atale de***** da-le la oparte, nu mai are nici un rost sa iti mai bati capul si cu elewinking

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Spanzura-te

| bl0ndha a răspuns:

Stai fata linistita sa nu faci nimic ca ai o viata inainte exact ca tine sunt si eu dar ce o sa faci daca te omori nimic traieste ca o sa vina si vremea tha

| DENIS2COOL a răspuns:

Imi pare rau de situatia ta.nui baga in seama pe cei cu mesaje ce tear intistrata.si eu is iintrun fel in situatia ta.stiu cum te simti.tu suferi de un tip de depresie foarte rau pentru adolescenti sau copii.gaseste ceva ce te relaxeaza mult sil poti face in asa fel incat sa nu superi pe nimeni ci dimpotriva sai bucure sa te felicite.eu am inceput cu constructii din pahare apoi am trecut la constructii din carti.asta m-a scos din situatia in care m-am simtit.si incearca sa-ti faci prieteni mai buni.

| αηÐℜε a răspuns:

Andreea nu trebuie sa-ti doresti sa mori si eu am avut aceleasi probleme ca tine plangeam mereu din cauza prietenelor mele pentru ca ma barfeau (unele) si ziceam si eu ca vreau sa mor dar am realizat ca nu trebuie sa ma consum pentru ele si le-am zis daca ai ceva cu mine spune-mi si daca mai ziceau nu le mai bagam in seama sau incercam sa fim mai bune prietene...incearca si tu sa vorbesti cu prietenele talehappy. Sper ca te-am ajutat. Funda:d?

| Ioaaaaa a răspuns:

Pai. imi pare rau de situatia din familia ta. Incearca sa pleci de acasa sau sa te duci in camera ta cand se petrec astfel de certuri intre parintii tai. Incearca sa eviti, sa nu fii acolo cand se petrece asa. Bafta. si inca o data. imi pare rau, sper ca vei fi bine. :*

| Anna_5022 a răspuns:

Ehiiiii sus de moooral! nu a murit nimeni! 1) sigur alor tai o sa le treaca probeleme si nu or sa se mai certe! 2) daca mama ta isi descarca nervi pe tine.tu las'o in pace sa vorbeasca, sa se descarce dar nu pune la suflet! o sa ii treaca ai sa vezi;*! 3) prieteni ADEVARATI pentru asta sunt facuti " sunt de acord cu tine in public dar te corecteaza in privat". acum tu trebuie sa te gandesti cine iti e prieten adevarat si cine nuwinking ei trebuie sa iti demonstreaza asta! deci daca tu zici ca sunt de ***** atunci pe ele trateaza'le cu indiferenta iar pe cei adevarati tinei langa tine happy ...deci in putine cuvinte: nu pune la suflet ca or sa treaca toate!;* sper ca te'am ajutat pup

| yourworstnightmare a răspuns:

Maturizeaza-te.
Daca acum te plangi pentru atat, ce-o sa faci cand dai de adevaratele greutati ale vietii?