| BloppGirl a întrebat:

Am o prietena, iar parintii ei nu se inteleg deloc bine.Mai tot timpul se cearta si si pe ea o cearta.Isi varsa nervii pe ea.Si ea mai tot timpul e trista, mai ca vrea sa plece de acasa.Va rog, spuneti-mi ce sfaturi as putea sa-i dau ca sa se simta mai bine.
Dau funda.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu e vina ei ca părinții se cearta. E adevărat ca te doare când se întâmplă acest lucru, dar nu se poate baga. Poate ca e mai bine sa plece în alta camera când se intampla asta. Poate ca atunci când e o situație mai favorabila ar putea discuta cu părinții despre ce simte când ei se cearta.Dar sa discute respectos și din inimă. Sa nu uite ca un răspuns blând îndepărtează furia.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu prea ai cu ce o ajuta decat cel mult sa-i fii aproape si s-o intelegi ca sa nu fie chiar singura pe lume.

| AjutOameni69 a răspuns:

Raul trebuie taiat de la radacuna
omoara i parintii