| zuzuliana a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai fiu emotiva...cum pot sa-mi stapanesc emotiile...va rog ajutati-ma

10 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Si eu sunt ff emotiva. daca tipa cineva la mine, sau ma enervez incep sa plang! trebui sa te gandesti k vei trece si peste asta!happy

| yadora a răspuns:

Nu fi propriul tau dusman, fiindca de multe ori emotiile te pot costa enorm si vei pierde mult. In primul rand inspira usor si in acelasi timp iei atitudine pozitiva fata de ceea ce urmeaza sa faci si f hotarata(stiindu-te bazata pe ceea ce faci), fara tremur, fara loc de indoiala...: EU POT FACE ASTA FARA SA GRESESC; SINT F DEMNA DE MINE SI NIMENI NU MA VA OPRI DIN DRUMUL MEU SPRE SUCCES; DUC TOTUL PANA LA CAPAT FARA SA EZIT UN MOMENT, FIINDCA STIU CE AM DE FACUT...nu lasa garda jos indiferent de situatie, arata-te stapana pe tine si nu lasa loc de indoieli, stangacii...SI EU AM FOST CA TINE, DAR VIATA MI-A DAT O PALMA GREA IAR ACUM POT STA CA O STANCA IN FATA VALURILOR...FIINDCA STIU CARE E TELUL MEU SI DRUMUL MEU IN VIATA! BAFTA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Treci mai ușor peste obstacol dacă îți impui în sinea ta că poți face față situației (indiferent de natura problemei, fie ea de natură școlară, financiară, sentimentală, etc.) și ești capabilă să mergi mai departe.
Mult curaj și perseverență.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai lua toate supararile in seama.fi mai vesela si fi cat se poate de optimista.happy succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste intotdeauna pozitiv, ca tu esti cea mai buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e. Gandeste-te ca nu ai nimic de pierdut...si la job...mama m-a sfatuit mereu sa nu mai fiu emotiva si sa am mai multa incredere in mine. Imi zicea: ce se poate intampla? Doar nu o sa te dea afara? happy si chiar asa era, ce-i drept increderea in sine se castiga cam greu dar trebuie doar sa perseverezi cum a spus si legiuitoarea_76.
Cu timpul o sa vezi ca o sa te schimbi, experientele de viata te vor ajuta mult, numai sa stii sa le folosesti in favoarea ta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo zic sa fi indiferentastraight facestraight facestraight facestraight facestraight facestraight faceeu asa sunt si e mai bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate cateodata cel mai bun sfat ti-l poti da singura....chiar daca ti se pare imposibil sa treci peste problemele grele din viata ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta intrebam si eu

| adeea a răspuns:

Fi mai optimista si ca mai multa incredere in tine...si eu am km aceeasi problema si crede-ma k te inteleg perfect...incerca sa iti tii mintea si sentimentele sub control...stiu ca e greu dar eu aproape am reusit datorita si prietenilor mei care m-au ajutat mult...fi doar tu insati si fii pozitiva...mult succes:*