| denisamaria2002 a întrebat:

Am fost diagnosticata cu depresie de 2 luni si inainte eram ca argintul viu si eram energica etc si acum plang pres des...sunt foarte emotiva, ma face totul sa plang si vreau sa imi dati un sfat, cum sa-mi stapanesc emotiile si sa nu mai fiu atat de emotiva si sa nu mai plang din efectiv nimicuri! Mersi

Răspuns Câştigător
| Anca32 a răspuns:

Ești instabila emoțional și cu siguranță de undeva ai devenit asa. Ideea este sa te gândești și sa faci lucruri care ți fac bine gen sa ieși sa te distrezi, sa te plimbi, sa stai în preajma oamenilor cu simțul umorului oameni optimiști

4 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Draga mea deocamdata evita filmele romantice dramatice si orice altceva care sa te faca sa plangi. Iesi cat mai mult afara cu prietenii. Plimba-te cu rolele bicicleta sau iesi la alergat. Mult succes!

| Andreeush a răspuns:

La psiholog ai mers?

| denisamaria2002 explică (pentru Andreeush):

Da,urmeaza sa merg la a 4a sedinta, dar e complicat ce am eu, inca nu stie ce anume mi-a declansat depresia si anxietatea

| sadrian46 a răspuns (pentru denisamaria2002):

Îți spun eu ce nu scrie în cărțile lui de facultate.
Alimentație potrivită și un prieten.
Astea nu are cum să le găsească el, trebuie să le cauți tu.
Se găsesc în piață și la discotecă.