| fizzAndFriends a întrebat:

Cum sa imi dau seama daca ma iubeste chiar daca tot imi spune; cum sa incerc sa il iubesc din nou daca la inceput l-am iubit l-am parasit pentru ca ma tradat sia cerut scuze am iertat am flirtrat cu el iar apoi is cu el din nou si zice"te iubesc"
a.)Chiar ma mai iubeste?
b.)Cum sa invat sa il iubesc din nou?
c.)Cum sa imi dau seama cu adevarat daca el este baiatul potrivit?
d.)Mai are rost sa mai fim impreuna dupa intamplarea care vam povestito mai sus?
PRIMUL RASPUNS CORECT IA` fundita! astept rasp. repede!

Răspuns Câştigător
| cristi11cristian a răspuns:

Buna! mai exact deci dupa cate am citit, observ ca ti-ai pierdut increderea in el, si ca atunci cand iti spune "te iubesc" receptionezi acest cuvant doar ca cuvant dar nimic mai mult, parca e gol si pustiu fara inteles si fara pasare! desi la-i iertat inca nu ai uitat si uite de aici si compromisurile, el deja a facut cateva iar tu te simti "stanjenita " oarecum in prezenta sa, de nota cred ca amaindoi ati incetat in a va mai iubi demult, doar ca el inca nu vrea sa accepte faptul ca te va pierde definitiv din viata sa, ceea ce il face sugestiv dar mai mult decat atat sensibil, fiindca obisnuinta, si iubirea sunt 2 lucruri total diferite! Cum ai putea sa aflii daca te mai iubeste? ff simplu,,, vezei care-i sunt starile in prezenta ta, cum reactiona la anumite chestii" private" adica ale voastre ca cuplu atunci cand erati amindoi in culmile iubiri, si cum reactioneaza acum! privirile, gesturile, chiar si vorbele, toate acestea i le poti deduce si simti pe propria ta piele! dar cel mai amanuntit fapt e atunci cand faceti dragoste, aici e capcana, cineva ce nu mai iubeste nu va mai simti aceeasi ardoare care odata simtea! deci vezi tu sunt multe cai de ati da seama daca te mai iubeste sau nu, totul e sa stii cum sa le pui cap la cap!

si apropo daca deja ti-ai pierdut "apetitul " sau mai bine spus adrenalina pe care el ti-o inspira candva, atunci nu are nici un rost sa mergi mai departe asea, esti deja ff ranita! si chiar in pofida momentelor pe care le ati avut impreuna, te vei minti pe tine insuti, ca inca il mai iubesti!
deci cred ca ar fi cel mai bine sa discuti cu el pe fata si sa ti spuna tot ce are pe suflet, iar mai apoi sa-i spui tu tot ce ai pe suflet, iar dupa veti concluziona amindoi daca ar fi sau nu bine sa mai continuati relatia - in unele cazuri -e chiar un miracol si atunci cand ambii parteneri sunt sinceri unu cu celalalt relatia lor trece peste si ceea ce acum va lipsete va reveni ca printr-o minune! aseadar succes! si ff puternica orice sa-r intampla fara pareri de rau si binevoitoare la ceea ce va urma!

4 răspunsuri:
| andreyusnice a răspuns:

A) Nu se stie daca te iubeste, s-ar putea sa te iubeasca, s-ar putea sa nu.Eu te sfatuiesc sa ii mai dai o sansa.
b) Este o intrebare foarte buna.Incearca sa uiti ce s-a intamplat, stiu ca e greu dar incearca.
c) Inca o intrebare buna, imi place cum gandesti.Nu prea poti sa iti dai seama daca e sau nu baiatul potrivit. Un raspuns ar putea fi urmatorul: daca iti acorda atentie(iti aduce cadouri, flori, ciocolata(eu asa am facut unei fete+poezii foarte bune, sunt un bun poet, dar nu a mers), el poate fi baiatul potrivit chiar daca nu iti face toate acestea, nu tot timpul baietii fac chestii din acestea, unii nu stiu sa se exprime...
d) DA, mai are rost! Iubirea nu moare niciodata(daca a existat). Aceea intamplare a fost o mare greseala.
Eu iti recomand sa ii mai dai o sansa, daca chiar il iubesti.

| Scriiitoare a răspuns:

Sincer...mai gandeste-te la tot ce a fost intre voi...Eu presupun ca au fost multe zile frumoase si poate ar trebui sa vorbesti serios cu el ca sa intelegi daca te iubeste. Daca tie iti e bine cu el, de ce sa nu fiti impreuna? Trebuie sa cauti in tine raspunsurile la aceste intrebaribig grin Stiu ca esti o fata desteapta si iti sfatuiesc sa iti asculti inima si s-o urmezi. Multa bafta si iti urez iubire si fericire, cred ca o sa ai nevoie de ele.

| morena a răspuns:

Un astfel de,, iubitor'' care deja a inselat, trebuie mereu testat! Chiar daca-ti zice ca te iubeste, trebuie sa fi sigura daca-iasa si mi ales sa te asiguri ca si tu il mai poti iubi! Spui ca l-ai iertat, dar sunt sigura ca nu ai uitat! Si chiar daca te faci ca i asa, i-ti vei aminti de asta de cate ori te vei certa pe viitor cu el! Deci va trece mult timp, pana-ti vei da seama daca, intr-adevar, este el alesul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mintea tot timpul la iubire si sex in timpul prieteniei voastre?