| anonimaa a întrebat:

Buuna-dimineata! Totul a inceput acum 3-4 zile cand am visat ca ma sarutam cu un baiat minunat [cu care am si fost impreuna de 2 ori in iarna] pentru care voi avea mereu o slabiciune. De atunci, parca sunt nebuna. Si totusi: Am un iubit de o saptamana si nu il mai suport. saracu' nu a facut nimic dar. dupa acel vis mi-am dat seama ca el nu va fi niciodata ca baiatul acela cu care am fost in iarna si ca nu-l mai iubesc!
singurul motiv pentru care am acceptat sa fiu cu el este pentru ca ma iubeste atat de mult, dar eu, ma simt goala; simt ca nimic din sufletul meu nu'i apartine si ca trebuie sa'l caut pe baiatul din vis.
stiu ca il pot (re)cuceri [pe cel cu care am fost si in iarna] dar nu stiu cum sa scap de actualul iubit. Imi e teama ca o sa regret dar, saptamana asta am avut telefonul inchis ca sa nu ma sune asa zisul meu iubit.
Mentionez ca in iarna am fost si cu actualul iubit pe care l'am parasit pentru cel pe care l'am visat.sigh
Nu stiu ce sa fac. Sa astept si sa cred ca este doar ceva de moment sau sa fac ce. mi spune inima si sa'l caut pe cel la care ma gandesc de atatea zile. Sunt derutata. Fundita dar ceva care sa ma ajute.
Multumesc anticipat! XOXO

5 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Poi tu esti confuza acum! Gandeste-te bine si hotaraste-te ce vei face!

Cine intelege femeile?happy.

| Sigmund a răspuns:

Se pare ca in momentele de fata esti intre ciocan si nicovala. Daca simti cu adevarat ca-l iubesti pe cel din iarna, nu mai sta pe ganduri, paraseste-l pe actualul dar cu grija, sa nu-l ranesti prea mult. Dar te-as sfatui sa nu-l parasesti pe actualul daca el nu-ti corespunde sentimentele. Dar daca nu recucereste-l pe cel din iarna.

| sorina_9001 a răspuns:

Pai tu acum esti derutata.mai bine iai explica actualului tau prieten ca in sufletul tau exista deja alt baiat (Asa am facut eu si a inteles)...ar trebui sa ii explici ca nu ai sentimente pentru el si ca te-ai combinat cu el din mila si ca iti era frica sa ii ranesti sentimentele, jena. Explicai ca tu iubesti pe altcineva si nu mai are rost sa continuati relatia ca ar fi totul din sila. Zi ca puteti ramane ff buni prieteni pe viitor si sa te lase o perioada sa te gandesti cine ar fi potrivit pentru tine. Daca te iubeste te intelege! (motto-ul meu).laughing na sper ca e de ajuns atata timp cat ai resentimente pentru fostul iubit nu are rost sa il ti pe actualul din mila.

| sorina_9001 a răspuns:

Daca te-am ajutat da-mi o fundita... sper sa iti fie de folos sfatul.NU,nu are rost sa il ti la distanta pe actual prieten zicem ca il ti la distanta o saptamana, 2, 3 el o sa inceteze sa te sune, caute da mai rau il ranesti, mai ales daca te iubeste tare il dezamagesti complet cand o sa te vada cu altul la brat. explica-i, e cel mai bine si pentru. tine si pentru. el.

| y a răspuns:

Oh. i know how it feels.
Well. Gandeste. te. Cu cine te simteai mai bine? Cine te facea sa te simti implinita si sa nu regreti ca esti cu el?
Poate aceste intrebari. te vor ajuta.
Daca pana la urma decizi sa te desparti de actualul.
Atunci:Incearca sa fii cat mai distanta.pentru a-l face pe el sa se desparta de tine.si astfel nu vei mai avea aceea senzatie ca l.ai facut sa sufere su etc.
Sper ca te.am ajutat.puppy dog eyes
xoxo.