| Cavani1999 a întrebat:

Daca nu ai bani, nu arati foarte bine la fata si esti antisocial credeti ca ai vreo sansa sa ai o relatie? Sunt fete pe care le intereseaza doar caracterul si sufletul la un baiat?

141 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa lucrezi doar la partea cu,, antisocial'', atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A zis bine alina2k18, ce caracter extraordinar poti sa ai cand esti antisocial?

| Raducons a răspuns:

Acum conteaza doar banii, nu mai ii pasa la nimeni daca esti frumos sau urat, prost sau destept, Banii conteaza in ziua de azi. Uita te ce indivizi urati au fete f frumoase.Munceste si vei avea si o relatie nu iti face griji

| Plato a răspuns (pentru Raducons):

Imi pare rau ca traiesti intr-o lume atat de trista. Te-a ranit cineva?

| Raducons a răspuns (pentru Plato):

Sunt realist si m-a ranit cineva intr-adevar.Va supara adevarul pe voi fetele dar meritati ce vi se intampla cu bogatasii

| Plato a răspuns (pentru Raducons):

Vrei sa vorbim despre asta? Nu sunt femeie btw.

| Raducons a răspuns (pentru Plato):

Putem vorbi nu am nimic impotriva, dar eu imi mentin idea

| Holiday a răspuns (pentru Raducons):

"Va supara adevarul pe voi fetele dar meritati ce vi se intampla cu bogatasii"

Si cam ce li se intampla?
Ca ochi vineti am vazut mai multi la Vaslui decat la Monte Carlo de exemplu.

| Raducons a răspuns (pentru Holiday):

Sunt si la Monte Carlo du te sa vezi

| Mayar a răspuns (pentru Raducons):

Baiatul nu zicea neparat de Romania.

| acerr a răspuns:

Daca ai umor, eu cred ca se compenseaza

| acerr a răspuns:

Daca ai umor, compensezi

| christine99 a răspuns:

Trebuie sa te obisnuiesti sa socializezi, cine le are cu vorba mai acopera din aspectul fizic, si ca bani daca ai un loc de munca oricare ar fi e ok pentru o fata modesta.

| Raizing a răspuns:

laughing sigur ca le convine!

- asa o sa fi doar al ei, si numai al ei! De ce? pai o sa fie sigura pe ea(ca nu o sa te ia nimeni de langa ea -pentru ca stie -ca n-o sa vina mai nici una la tine, fiind uratel +anti-social love strucklove struck )

| Ale5184 a răspuns:

Caracterul conteaza cel mai mult. Sa poti sa porti o conversatie, sa poti sa o faci sa rada, sa o intelegi.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Cum te atrage pe tine sexual caracterul ca sunt curios

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Sexual nu ma atrage, dar el a intrebat daca e vorba de o relatie. Pana la urma, oricât de bine ar atata si oricati bani ar avea, cand deschide gura iti vine sa fugi. Da..prima data te uiti la fizic, dar daca e caracterul vai de el, nu va exista o a doua oara

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Sigur ca te credem ca asa faci laughing cel putin pe TPU, in realitate e altceva, de asta stati in oglinda cu orele ca fizicul nu conteaza

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Ok. Ca sa înțelegi. Prima data nu te atrage caracterul, ca nu ala se vede. E perfect normal. Dar important e sa dai o sansa oricui, sa vezi ce ii poate capu. Apoi iei o decizie.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Ce sansa sa dai daca nu te atrage, fi serios

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Macar sa aiba toti dintii? si sa stii ca sunt serioasă.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Duci discutia la sofisme, daca are dinti este frumos,desi cei care au probleme cu dinti sunt urati,desigur ca nu e logic, trebuie sa existe o atractie sa dai o sansa unui om,nu ma refer sa fie fotomodel si sa te atraga cat de cat, eu asa vad treaba, sa fie draguta incat sa imi placa, dar si personalitatea conteaza desigur, trebuie sa gandesti logic mereu

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Nu. In afara cazului in care nu are o boala gravă, daca nu are dinti nu se îngrijește. Si sa fim sinceri, ce e frumos pentru mine nu e frumos pentru tine si invers. Frumusetea e relativa. Conteaza sa aiba bani sa se întrețină, sa nu vina la mine sa-mi ceara de un pachet de tigari si ambitie 0 sa faca ceva cu viata lui. Dar asta depinde de la om la om. Fiecare cu standardele lui.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Din moment ce exista persoane frumoase care sunt vazute de majoritatea ca fiind frumoase, pica mitul relativitati, adica un om frumos are peste 50, 1% sanse sa fie pe placul cuiva, asta inseamna majoritate in democratie

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Din...toate răspunsurile pe care le dai aici jumătate chiar sunt legate de atracție și cum că fetele nu vor să accepte că și fizicul contează?
Nu înțeleg cum poți să -ti petreci atâta timp pe un site încercând să convingi pe alții de ce crezi și scriind peste 10 răspunsuri(minim)contradictorii cu crezurile altei persoane/zi.
Timp irosit.Mai ieși pe afară și socializează.
Nu de alta, dar n-am mai intrat de ceva timp pe TPU și de vreo 3 ani de când mi-am făcut cont și au fost perioade lungi când nu intram tu ai fost mereu(și ești)aici, făcând același lucru.
Ce sa zic, tristutz...

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Omule eu nu incerc sa conving pe nimeni, ti am impus cumva ceva, ma exprim este democratie, cat stau e treaba mea nu a ta, conteaza fizicul =prima impresie apoi personalitatea simplu

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

O dai in altele. Trebuie sa fii frumos si pe interior. Si sustin ce am spus. Frumusetea e relativa. Poate ik vad pe unu...zic " da mama ce frumos e, dar nu e genul meu". Fiecare cu ale lui

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Yep...timp irosit. Daca din comentariul ăla cea mai mare problema ți s-a părut că am zis cum că ai incerca să convingi pe alții de ceea ce simt e clar. laughing
Nu asta era ideea.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Nu inseamna ca doar cei frumos te poate atrage, important e sa te atraga fizic, iar majoritatea fetelor ne atrage peste 90%,asa ca sansa sa placi o fata este mare,dar sa iubesti e alt capitol, iubirea e ceva superior,conteaza si caracterul desigur,degeaba e frumoasa daca e o curva ipocrita, faza e ca nu-mi plac generalizarile, sa se spuna doar x conteaza, numi place chestia asta extreme, radicale, de asta o lume idealista este ireala, idealisti nu stiu sigur ce e idealist

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Omule nu incerc sa conving, ma exprim liber, nu am voie sa ma exprim sa stiu?

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Scuze, dar nu stiam ca raspunsul trebuie sa fie pe placul tau? Take it or leave it. Ai dus-o la un cu totul alt nivel si nu am chef sa continui.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Eu stiu ca vreti sa aveti o imagine buna pe TPU,va inteleg, da bine la imagine sa spui ca fizicul nu conteaza doar caracterul, faza e ca uni chiar vor crede asta si vor fi dezamagiti pentru ca le stagnati din dezvoltare, in loc sa spuneti da conteaza fizicul, esti gras slabesti fa culturism, sa dati sfaturi voi vindeti false sperante

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

*facepalm*

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Sunt insomia ta observ

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Clar ...doar îți exprimi părerea *sarcasm*

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Da frate. Traiesc pentru imaginea de pe TPU. Fiecare spune ce vrea. De ex, tu poti arata wow, dar degeaba. Seara faina!

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Continuam conversatia in vise, nb

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Tu ai sta cu cineva doar pentru carcaterul lui?

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Am zis eu ceva? Nu am spus nimic impotriva, dar te contrazici singur.De asta ți-am atras atenția,nu să mă bag într-o discuție inutilă cu tine despre caracter și fizic care nu va duce nicăieri.
Din toate aceste răspunsuri pe care le-ai scris nu vad că îți exprimi opinia, ci ți-o impui.Dar totuși susți contrariul a ceea ce zici de fapt, cum că nu impui nimic când chiar asta faci, ceea ce arată că nu ești prea inteligent.Și inițial am zis că ar trebui sa incepi sa faci ceva cu viața ta, așa ca sfat prietenesc deci de unde a venit întrebarea asta? Nu-și avea rostul in discuție.

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Da imi impun parerea cu privinta la faptul ca conteaza fizicul, asta e adevarat

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Și asta ai făcut în ultimii 7 ani de când ai contul? Ți-ai impus părerea unor persoane care oricum nu dau 2 lei pe ceea ce crezi prin răspunsuri ore la rând în fiecare zi? Ce patetic

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Spunând practic aceeași chestie, dar sub diferite forme...

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Da-mi un argument cum ca fizicul nu conteaza, ceea ce faci se numeste sofisme, afirmati eronate

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Daca am facut doar asta de ce am

Folositor: 3458 | Amuzant: 2270 | Inteligent: 4049

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

"Da-mi un argument cum ca fizicul nu conteaza, ceea ce faci se numeste sofisme, afirmati eronate"

Tu ai retard mental sau?
NU TE-AM CONTRAZIS ALO
Făceam o observație in privința faptului că îți irosești timpul scriind comentarii 24/7 pe un site gen TPU.
Sunt de acord cu tine cu chestia asta cu fizicul, dar nu contează dacă sunt de acord/împotriva, nu rezolvi nimic încercând să impui ce crezi altor persoane.
Cred că ți-am zis de câteva ori până acum că eu vorbeam despre cum îți irosești tu timpul, nu că nu aș fi de acord cu tine.
Fara supărare, dar ești p de dai in gropi

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Pentru că ești un antisocial și îți petreci timpul 24/7 scriind comentarii pe TPU.
De aia per total ai peste 10000 evaluări...

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Acum iti arati carcterul, cine te pune sa vb cu mine, urat limbaj ai, esti o imigranta in Brasov probabil

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Ma tampito nu tu te ai bagat in seama cu mine? acum scrii ca cica e timp pierdut si treci la jigniri, esti amnezica

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Mnu,nu sunt imigrantă.
Familia mea e aici de câteva generații, ambii mei părinți sunt profesori universitari, sunt la un liceu de top la care nu, nu am intrat pe pile.
Deși nu știu care e diferenta daca sunt așa sau eram vreo imigrantă.
N-are nicio legătură. laughing
Oricum, un imigrant are cel mai probabil o viață socială și poate face ceva cu viața lui.În schimb ce tu ești unul care nu are nimic mai bun de făcut cu viața decât să stea pe net majoritatea timpului contrazicându-se cu toți care au o alta opinie decât a lui. happy
Nu ești cu nimic mai bun decât un imigrant.
Singura jignire pe care ți-am adresat-o este că ești prost.
Și chiar asa pari din moment ce eu ți-am zis ceva și ai inceput sa spui chestii care nu aveau nicio legătură cu ce spusesem inițial.

"Da-mi un argument cum ca fizicul nu conteaza, ceea ce faci se numeste sofisme, afirmati eronate"

"Tu ai sta cu cineva doar pentru caracterul lui?"

Da... ești p de rupi că așa te porți.
Daca erai deștept nu spuneai chestiile alea ca răspuns la ce am zis eu.Adica care e legătura? laughing

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Ți-am făcut doar o observație și chiar și pe aia(deși era evident ce voiam să spun)ai interpretat-o cum ai vrut.
Prost nu este o jignire in cazul tau pentru că așa ești.
Nu pentru că nu ești în stare să iei ca atare un sfat și îl interpretezi cum dorești, ci pentru că îți irosești viața în mediul virtual, iar după atâția ani inca nu ești în stare să te exprimi corect gramatical.
Asta faci, îți irosești viața și am tot dreptul să te fac prost in cazul asta fara sa fie considerata o jignire.
Dar eu de ce sunt tâmpită? Am explicat de ce ești tu prost, dar jignirea asta cu ce scop mi-a fost adresată?

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Daca esti tampita mai si intrebi cu ce scop laughing ai imigrat de la stana si vaca la oras la Brasov, probabil ca te deranjez din lucru e sambata laughing ce te f pe tine cat eu pe TPU aaaaaa stau cat vreau eu ma, dai dovada de nesimtire si tupeu de taranca de oras

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Gramatica,te rog.
Din moment ce stai atâta pe acest site măcar ar trebui sa stii sa scrii,dar văd că nici de asta nu ești în stare.
Logic că întreb de ce m-ai făcut tâmpită când nu am zis nimic ca sa dau impresia ca as fi,ceea ce nu pot spune și despre tine.
Și nu știu cum mă jignești tu când e clar că din multe puncte de vedere ești sub mine.
Am trăit toată viața în Brașov, nu am de ce sa mint?
Dar explica-mi totuși, care este diferența dintre o persoana de la țară și cineva dintr-un oraș mare?
Un țăran cum ii zici tu face ceva cu viața lui, muncește să ajungă undeva.
Tu ce faci? Nici la nivelul țăranului ăla nu ești.

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Baaaaaaa tu crezi ca eu am timp de pierdut cu tine, te deranjez din lucru probabil sau lucru incepe mai tarziu spre seara laughing

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Cringe,ce incercare patetică să mă jignesti cu dume de prin 2010.
Mi se pare amuzant totuși cum eșuezi mizerabil.
Daca mă apuc eu sa jignesc te fac de cacao rău.
Dar mă abțin că n-are rost.Continua sa trăiești în negare cu mentalitatea asta învechită.
Ai vreo 30 și vorbești ca anul de 60.Si nu în sensul bun.
Sad...

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Nu te apuca ca pierzi prada vorba aia laughing

| Swetlly122 a răspuns:

Da normal.Dar să nu ai așteptari ca fata sa fie cea mai frumix din lume

| ChrisRo a răspuns:

Nu e vorba de bani aici. Majoritatea baietilor de seama ta sunt saraci si totusi au prietene. Si nici de caracter si suflet nu se pune problema. Problema caracterului se pune atunci cand vorbim de oameni bolnavi rau dpdv psihic, altfel, orice om sanatos are caracter cat de cat, orice om sanatos isi doreste o relatie stabila, serioasa, ca na, n-are chef sa alerge tot timpul dupa alti parteneri.

Asa ca nu ne ramane decat fizicul, că asta genereaza atractia. Stii cum e treaba asta? Ca si cum o multime de bmw-uri, toate noi, toate aceeasi serie, ar sta in fata ta si tu ar trebui sa alegi doar unul. Si testezi mai multe, observi ca toate merg la fel de bine, toate au fix aceleasi dotari, si atunci nu-ti ramane decat sa alegi dupa culoare. E, cam asa se intampla selectia sexuala in lumea oamenilor normali si sanatosi - alegem dupa ambalaj, intrucat suflet si caracter are toata lumea. happy

| mirceakitsune a răspuns:

Um, nu prea mai există fete care să le placă doar asta la un băiat, fetele stau la un băiat pentru aspectul fizic și banii, nu le interesează caracterul și sufletul, dar da poți găși mai greu

| xreuvy a răspuns:

Fetele se mint singure, sa nu le asculti. Se gasesc, dar greu

| Annemona0071 a răspuns:

Atata timp cat nu iesi sa socializezi si nu ai contact direct cu diverse fete nu ai cum sa iti faci relatie. dar la cum au evoluat lucrurile si la ce nivel a ajuns tehnologia, mai greu.