| Cavani1999 a întrebat:

Daca nu ai bani, nu arati foarte bine la fata si esti antisocial credeti ca ai vreo sansa sa ai o relatie? Sunt fete pe care le intereseaza doar caracterul si sufletul la un baiat?

141 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, normal, caracterul si sufletul conteaza, mai ales cand esti antisocial laughing ai un caracter beton laughing

| Raducons a răspuns:

Acum conteaza doar banii, nu mai ii pasa la nimeni daca esti frumos sau urat, prost sau destept, Banii conteaza in ziua de azi. Uita te ce indivizi urati au fete f frumoase.Munceste si vei avea si o relatie nu iti face griji

| Frank51 a răspuns:

Daca esti interesant, te imbraci misto, ai o tunsoare care iti sta bine, stii sa te comporti si ai simtul umorului, esti ok.

| Cavani1999 explică (pentru alina2k18):

Pentru tine ce conteaza?

| Furnicuta000 a răspuns:

Bineinteles, cel mai probabil cu o fata care are aceleasi caracteristici. Sau tu vrei vreo fotomodela? Sper ca nu esti unul din aia care spun ca femeile sunt pe interes si sunt "usoare" dar ei nu au ochi decat pentru Barbie...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sigur ca da, caracterul si sufletul conteaza. Mai ales daca ai si p*&a mare! big grin

| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca intrebarea la care trebuie sa raspunzi e daca tu ai vrea o asemenea tipa. Daca raspunsul e da atunci ai toate sansele. happy

| laSoledad a răspuns:

"Daca nu ai bani, nu arati foarte bine la fata si esti antisocial credeti ca ai vreo sansa sa ai o relatie?"
- Pai, cum sa ajunga o fata la tine sau tu la o fata, daca esti antisocial?

"Sunt fete pe care le intereseaza doar caracterul si sufletul la un baiat?"
- Sunt si asemenea fete. Insa cuvantul antisocial nu se prea potriveste pe langa cuvinte precum "suflet" si "caracter".

De ce pui la un loc "baiat fara bani" cu "baiat cu suflet si caracter"? Nu intotdeauna un baiat fara bani are in schimb suflet si caracter. Sunt unii cu minusuri pe toate planurile.

Si de ce tinzi sa asemeni "baiat cu bani" de "baiat fara suflet si caracter"? Sunt si baieti care au toate acestea.

Ceea ce vreau sa spun este ca e gresit rationamentul conform caruia o lipsa de bani e compensata de un caracter bun. Unii nu le au pe ambele, la fel cum sunt si altii care le au pe ambele. Totul difera de la om la om, nu putem generaliza.

Insa un lucru e cert, poti sa ai cel mai frumos suflet si caracter, daca ramai inchis in bula ta antisociala, nu vei cunoaste pe nimeni nou.

| alina2k18 a răspuns (pentru Cavani1999):

Conteaza ca un barbat sa se poarte frumos cu mine din toate punctele de vederewinking

| RAY a răspuns:

Pentru fetele de pe TPU doar sufletul conteaza, in realitate conteaza fizicul, personalitatea, prima impresie este fizicul

| Ale5184 a răspuns:

Caracterul conteaza cel mai mult. Sa poti sa porti o conversatie, sa poti sa o faci sa rada, sa o intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã esti onest, da sunt care te accepta asa cum esti happy. Dacã nu mai bine renunti din prima la altele.
Fetele in principal vor sã fie dorite.

| DarthNiger a răspuns:

Sunt si fete pe care le intereseaza si caracterul unui baiat, nu numai situatia financiara insa foarte putine in ziua de azi din pacate, situatia financiara ti-o poti schimba in timp tu singur daca esti tanar si ai ambitie, deci asta nu ar fi neaparat o problema, iar aspectul fizic, toti suntem frumosi in felul nostru, doar pentru ca o fata nu ii place cum arati din punct de vedere fizic asta nu inseamna ca toate fetele o sa aiba aceeasi parere, sunt milioane de fete in lumea astea, cel mai important este sa stii sa te comporti si sa vorbesti cu o fata, deci nu te descurajawinking

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Cum te atrage pe tine sexual caracterul ca sunt curios

| RAY a răspuns (pentru DarthNiger):

Da pe tine te intereseaza caracterul unei fete?

| DarthNiger a răspuns (pentru laSoledad):

'' Insa cuvantul antisocial nu se prea potriveste pe langa cuvinte precum "suflet" si "caracter" deci vrei sa zici ca o persoana antisociala nu are suflet sau caracter? laughing o persoana antisociala nu se simte in largul ei decat cand este singura sau cu persoana pe care le cunoaste foarte bine, doar atunci poti vedea care este caracterul persoanei respective.

| Annemona0071 a răspuns:

Atata timp cat nu iesi sa socializezi si nu ai contact direct cu diverse fete nu ai cum sa iti faci relatie. dar la cum au evoluat lucrurile si la ce nivel a ajuns tehnologia, mai greu.

| Cavani1999 explică (pentru RAY):

Da

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Esti antisocial?
Adică?

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să faci ceva să nu mai fii antisocial altfel îți va fi cam greu să ai o relație.

| laSoledad a răspuns (pentru DarthNiger):

"o persoana antisociala nu se simte in largul ei decat cand este singura sau cu persoana pe care le cunoaste foarte bine. doar atunci poti vedea care este caracterul persoanei respective."

- Este o contradictie aici. El, ca antisocial, ii va fi foarte greu sa atraga o persoana noua in viata si sa o mentina intr-atat de mult timp pana sa-i observe aia caracterul sau adevarat. Acolo e contradictia. El intreaba daca mai sunt fete atrase de caracter. Pai, atractia inseamna de la primele vederi. Esti atras de ceva pe care il sesizezi rapid, usor. Asta inseamna ca trasaturile sale bune de caracter si suflet sa fie usor afisate in conversatia/ interactiunea dintre cei doi, pentru ca ea sa i le observe si sa fie atrasa. Pe cand tu spui cu totul altceva - ca abia dupa ce antisocialul cunoaste foarte bine omul, atunci ii arata celuilalt adevaratul sau suflet si caracter. Deci sunt doua lucruri total diferite. Ori este un om deschis, sociabil, cu abilitati de comunicare si care stie sa-si puna usor trasaturile de caracter/ suflet in valoare in conversatia cu un necunoscut, ori e un antisocial dupa care trebuie sa astepti mai mult timp pana sa ti se devoaleze asa cum este el de fapt.

Asadar, mergand pe rationamentul tau ("doar atunci poti vedea care este caracterul persoanei respective"), o fata noua care abia il cunoaste nu va fi atrasa de caracterul sau, caci nu ii va vedea adevaratul sau caracter la inceput. Ti-a dat logica sah mat. laughing Si foarte rar o fata asteapta dupa un antisocial sa-si arate "adevarata sa față", la fel de bine cum orice om nu e nevoit sa astepte dupa altul pana-si arata ala "adevarata față". E absurd rationamentul ala. laughing

Ceea ce spui tu despre sa-i cunosti adevaratul caracter inseamna ca omul sa fie deschis si sa te lase intai sa-l cunosti. Sa scoata fata in oras la intalnire, sa vorbeasca, sa treaca prin diferite lucruri impreuna in care sa dea dovada practica de trasaturile sale tari de caracter, sa o lase sa il cunoasca. Dar asta o face un om normal si deschis. Nu un antisocial. Mai citeste definitia la "antisocial". laughing
In primul si-n primul rand, un antisocial e un om slab de caracter. Deci, de ce naiba te tot invarti in jurul cozii in luatul apararii antisocialilor? laughing It's pointless.

| DarthNiger a răspuns (pentru RAY):

Normal, ca pe orice baiat, caracterul unei fete e foarte important

| RAY a răspuns (pentru DarthNiger):

Serios, de asta fetele frumoase au multi fani ca au caracter frumos laughing

| DarthNiger a răspuns (pentru sadrian46):

Persoana antisociala inseamna o persoana retrasa care nu socializeaza prea mult chiar deloc, de obicei persoanele antisociale sunt persoane timide si le e greu sa aiba o relatie cu o alta persoana.

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Sexual nu ma atrage, dar el a intrebat daca e vorba de o relatie. Pana la urma, oricât de bine ar atata si oricati bani ar avea, cand deschide gura iti vine sa fugi. Da..prima data te uiti la fizic, dar daca e caracterul vai de el, nu va exista o a doua oara

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Sigur ca te credem ca asa faci laughing cel putin pe TPU, in realitate e altceva, de asta stati in oglinda cu orele ca fizicul nu conteaza

| laSoledad a răspuns:

Nu inseamna ca daca un om e antisocial, neaparat compenseaza cu un caracter si suflet bune. La fel cum nu inseamna intotdeauna ca unui om deschis, sociabil, bogat ii lipseste caracterul sau sufletul. Asta e doar o eroare logica, un sofism, o generalizare.

Sa nu ma vorbim de faptul ca cine ajunge sa fie antisocial, da dovada de un caracter slab.

| DarthNiger a răspuns (pentru RAY):

Prin fani presupun ca te referi la frustrati sexual, fiindca cam asta e rolul fetelor frumoase in mare parte, sa fie obiecte sexuale cat mai populare, rar gasesti si o fata frumoasa si cu un caracter pe masura

| RAY a răspuns (pentru DarthNiger):

Desi daca nu ai sanse la ele acum spui ca sunt obiecte, dar stim amandoi ca salivezi la ele ca un caine la soare

| Plato a răspuns:

Raspunsurile pe care le-ai primit, mare parte, m-au ingrozit de-a dreptul. Doamne fereste ce oameni, nu ma mir ca societatea e distrusa. Cu asemenea fiinte stupide, cum sa fie?

Gandirea ta e oribila. Numai prin faptul ca pui asemenea intrebare, e clar ca esti si tu superficial si ignorant.
Fiecare, absolut fiecare om, fara exceptie, are un suflet pereche, adica cineva ti-e predestinat, esti PERFECT pentru cineva, cineva e perfect pentru tine.
Dar cu gandirea pe care o ai acum, slabe sanse sa ajungi la ea. Ideea e ca niciodata nu trebuie sa faci compromisuri in alegerea partenerului. Trebuie sa iti para perfecta, bai, da' perfecta rau. Daca nu o consideri de departe cea mai frumoasa din lume, divina, celesta, atunci chiar nu are rost, inseamna ca nu e a ta.
Deci sub nicio forma nu incepi o relatie cu cineva care ti se pare "asa si asa", sau pe deviza "hai ca merge". Niciodata! Perfecta sau nimic, altfel relatia nu va fi veridica si nu va avea nicio sansa de reusita. Perfecta din absolut toate punctele de vedere, asta trebuie sa cauti. Orice altceva inseamna iluzie. Cat timp exista ea, nici macar nu mai conteaza ce vor altele. Caut-o pe ea.