| ReignForest a întrebat:

Dacă verișorul meu are o fetiță, eu ce rudă sunt cu ea?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Esti matusa ei, iar ea e nepotica ta.

| mgtow a răspuns (pentru regis):

Inseamna ca la 6 veri de/ai mei per total am cam 10 nepoti? asa mi s-a zis ca sant unchi din partea unei rude indepartate, ma enerveaza cand aud ca sant veri pai nu are cum, verii originali sant cei din copilarie care ii stiu, copii lor sant nepotii mei chiar daca suna bizar dar ar fi logic asa.

| RKBlue a răspuns:

Esti matusa de gradul 2 sau mai simplu matusa.

| Anuket a răspuns:

Mătușă/unchi mare(gradul 4) tu pentru ea, care este nepoata de văr, gradul 5.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cineva poti fi
1. Tata sau mama
2.Fiu sau fiica
3. Bunic sau bunica
4. Unchi sau matusa
5.Var sau verisoara
ca doar n-o sa punem toate cu stră-
Asa ca daca fiica fratelui e nepoata atunci fiica verișorului e tot nepoata.
Si tu un fel de mătusa.
Dar gradul te las pe tine sa-l calculezi ca sa nu cazi cumva in trandavie.

| LastBlackNight a răspuns:

Esti matusa

| NunuNini a răspuns:

Matusica, sa-ti traiasca nepoata! Nepoata de var. Ruda de gradul 5.

| NunuNini a răspuns (pentru RKBlue):

E de la var, nu de la frate. Deci, de gradul 5.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este var primar atunci santeti rude de sange de gradul V.

regis
| regis a răspuns (pentru mgtow):

Copiii verisorilor tai sunt nepotii tai, iar copiii tai vor fi verisorii lor, cu un grad mai mare. Copiii verisorilor primari sunt verisori "al doilea", iar copii veriaorilor al doilea sunt verisori al treilea.