| IoanaAnghel24 a întrebat:

Buna! Verisorul cumnatului mamei mele imi este ruda? (Nu stiu ce grad de verisori sunt)

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este rudă cu tine, asa ca poti face sex cu el, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu aveti nici un grad de rudenie.
Cumnatul mamei tale nu este ruda de sange cu mama ta, este ruda prin alianta (casatorie), ca atare rudele cumnatului tau nu pot fii veri cu tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește rudă prin alianță. Nu sunteți rude de sânge.

| IoanaAnghel24 explică (pentru sadrian46):

Si sunt legale relatiile?

| Salontanul a răspuns (pentru IoanaAnghel24):

Nu-ti este ruda de sange ci prin alianta si nicaieri nu spune ca relatia n-ar fi legala.

| sadrian46 a răspuns (pentru IoanaAnghel24):

Relațiile care? Avâmd în vedere că nu sunteți rude de sânge, nu există impediment legal.

| Sophieka a răspuns:

Sa zicem ca e o ruda indepartata..Nu stiu daca e de gradul 2 sau probabil chiar de 3

| IoanaAnghel24 explică (pentru Sophieka):

Pacatcrying era dragut?

| Sophieka a răspuns (pentru IoanaAnghel24):

Nu e niciun pacat in cazul vostru.

Daca si el te place si e interesat de tine, nu rata oportunitatea!