| tonyc7 a întrebat:

Dupa ce varsta te discrediteaza lumea daca nu esti casatorit(a), cu o familie intemeiata, cu sot/sotie si copii?

35 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

30+ sau 25 in sus

| Freya1 a răspuns:

Cred ca 35/40.Dar in unele zone si mai jos.

| Catrice a răspuns:

Depinde unde trăiești.

| Fatamuntilor a răspuns:

In unele cazuri si la 25+ esti considerata,, fata batrana''.mai ales in mediu rural!

| Frank51 a răspuns:

Asta se întâmpla în evul mediu.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

Și acum se întâmplă, te bârfesc dacă te vad singur, sau considera gay. Asta e mentalitatea unora nu ai ce sa faci, asa au fost educați, sunt superficiali! IQ - ul acestor persoane nu depășește 70.

| Frank51 a răspuns (pentru Invictusman):

Dacă te simți ofensat de aceste lucruri înseamnă că și tu consideri acele lucruri o normalitate.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

Consider un comportament preluat din evul mediu dragule.
Eu de ex sufăr de depresie de mulți ani nu vreau sa ști cum ma simt sau ma simțeam, sau atacurile de panica am dat niște exemple, nu e asa ușor sa îți găsești o gagica când tu ai aceste probleme, unii sunt săraci, nu își permit ce vor unele, lumea e superficiala, nu știe decât sa judece și sa bârfească, atât pot, asta e clar o forma e retard la mijloc. Unor persoane li s-a întâmplat sa le moara părinții, au rămas afectati, alții au boli grave, gen boli autoimune sau altele care nu sunt observabile la vedere deci despre ce vorbim man? Eu unul urasc barfitorii, nu ii aderez.

| Frank51 a răspuns (pentru Invictusman):

Da, unii au ghinion, dar cu ce schimba asta realitatea? Nici eu n-am avut vreo relație serioasă, pentru că am pretenții de om normal(nu să aleg una random cum se așteaptă rudele), și când sunt întrebat de ce nu am gagică la 25 de ani, răspund foarte simplu că nu am nevoie happy ăsta fiind și adevărul. Plus de asta mama știe când merg pe acasă cu tipe, tata știe că sunt activ, și când ai mei aud ce tâmpenii debitează rudele îmi iau apărarea și ma simt protejat laughing am noroc de părinți normali la cap.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

Pai eu am 29 de ani și sunt bârfit la greu, de ce nu îmi spun în fata nu știu, mi ar plăcea sa îmi spună în fata ce părere au despre mine nu sa ma bârfească peste tot aceste ființe inferioare
De parca ei ar fi perfecți, niște cioflangari ca o persoana educata își vede de treaba, de viata lui nu a altora.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

Ești un tip ok, ma mir ca mai sunt useri sănătoși la cap pe aici.
Da, nu putem schimba noi realitatea, mentalitatea/oamenii, ei trebuie sa se schimbe, dar atât pot.

| Frank51 a răspuns (pentru Invictusman):

Nu se poate schimba un om atât de ușor, noi avem noroc că suntem mai sus în scara ierarhică, pentru că s-au aliniat mai multe chestii, părinți ok, mediu ok, educație ok, informații ok, șamd, alții nu au acces sau nu au capacitatea mentală, și practic ei nu au nicio vină, trebuie pur și simplu ignorați. Pe mine nu mă poate influența un astfel de om, în privința asta eu nu pun botul.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

Da, dar ii influențează prin bârfă pe alții care sunt ușor de influențat, cineva din cercul tai de prieteni, cunoștințe de ale tale etc dacă sunt sănătoși la cap nu se lasă manipulați, dar unii sunt foarte buni influenceri și se pricep la bârfe.
Poate odată o vede pe strada pe iubita ta singura și haterii ăștia, barfitori nu se știe ce cheie îți face laughing și aia crede, și continuarea o ști tu. De aceea e bine sa alegi o fata ok dtpdv cu același nivel de capacitate ca al tău.
Cunosc fete care cu băiatul de mana făcea ce vroia ea cu unii, nu avea nici o jena, asa pe fata, și nu erau fraieri aia. Dacă cu aia făceau asa imaginează-ți cu noi ăștia mai calmi ca temperament cum ar face happy
Foarte bine ca nu îți asculți neamurile, ai luat o decizie rațională.

| Frank51 a răspuns (pentru Invictusman):

Eu am pățit să-mi fie sunate unele prietene cu care ieșeam, și mă denigrau cu speranța că fetele vor înceta să vorbească cu mine, că eram dintr-un cerc mai strâns de pe orașe. Totdeauna s-au făcut de râs în fața noastră, pentru că toate fetele cu care am fost au avut iq peste 100, și le dădeau jet instant. Asta le doare pe rude, când îți merge bine din toate punctele de vedere, când fiul lor combină doar fetișcane de 15 ani, și pe tine te văd vorbind cu femei realizate laughing doare rău de tot.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

Vezi? Exact despre asta îți spuneam și eu, se găsesc unii sa îți pună bete în roate mereu, le deranjează sa te vadă ca o duci ok, aceste persoane nu își au locul în societate sau barfitorii, avem o Tara frumoasa, păcat ca e locuita de oameni plin de venin și de invidioși. Înseamnă că erau fete ok dtpdv, asa și eu în familie de ăștia, știu cum e.
Uneori chiar prietenii îți fac "chei de astea" nu ști pe cine chemi în casa la tine.

| Frank51 a răspuns (pentru Invictusman):

Trebuie doar să întrerupi legătura cu ei, apoi nu vei mai auzi nimic. Eu așa am scăpat de mulți oameni, și încet încet am ajuns să vorbesc doar cu oameni de calitate. Se mai întâmplă să aud chestii, dar foarte rar și oricum acum nu mă afectează că mi se pare chiar amuzant. Deci această atitudine trebuie să o ai și tu, vezi că și printre prieteni ai șerpi, nu doar rude, și la ăștia trebuie dat jet.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

Asa e man happy ai toată stima mea!

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Invictusman):

Overeem, tu esti? Te-am recunoscut
https://www.tpu.ro/utilizator/aaytxs

| Invictusman a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu sunt overeem. Faci o confuzie.

| SilentRain a răspuns:

Cam de pe la 20 de ani am pățit-o eu personal
Dar nu mă interesează de gura lumii
O să le fac pe toate când o să simt eu că e momentul

| Furnicuta000 a răspuns:

De pe la 40 ani dar mi se pare foarte urat

| Eireann a răspuns:

Nu stiu daca te discrediteaza dar daca esti femeie de la 27-28 de ani nu mai scapi de gura lor, mai ales daca esti intr-o relatie. Toate bunicile si matusile brusc devin experte in fertilitate si una se trezeste sa te ia cu guilt trip ca " parintii tai nu crezi ca vor sa aiba nepoti?".

| Invictusman a răspuns:

Te bârfește îți spun eu dacă te vede singur, din bârfă l-or nu mai scapi cam asa se întâmplă dacă ai peste 25 de ani și nu te vede nimeni cu o fata prin preajma ta, alții te considera prost, gay. Etc.
Unii poate prefera singurătatea sau sa nu se complice sau au fost profund dezamăgiți, se găsesc unii sa judece și sa bârfească.
Unii ar trebui sa își schimbe mentalitatea, nu suntem făcuți degeaba țigani peste tot! Unora chiar nu le poți astupa gura, sunt vai de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza? laughing Lumea mereu va avea ceva de zis.

Răspuns utilizator avertizat
| blairelovesmusic a răspuns:

30 de ani.

| isemilia a răspuns:

Nu mi se pare normal sa existe astfel de situatii, insa, in general, peste 35 - 40 de ani, presupun.

| Jessica1235 a răspuns:

De pe la 27, eu sunt un pic trecut de 20 și toată lumea mă întreabă ca de ce nu am prieten sau când îmi fac ca ele la 18 ani aveau deja copil, dar sunt și persoane care îmi spun că am timp de prieten, soț sau familie...

| FantasyBoy a răspuns:

"Lumea"(proasta) trebuie evitata pe cat posibil, conformistii au un IQ redus, de aceea se refugiaza psihologic in zona de confort, si devin intransigenti cu cei care au alt stil de viata, "lumea"ar dori ca si cei din jur sa se complaca in prostia majoritatii, exista aici si teama celor conformisti ca "ceilalti"ar putea sa fie mai fericiti de viata lor decat sunt ei, etc.
Daca te casatoresti doar a sa fii in rand cu lumea, esti un imbecil, unul care va repeta cel mult viata parintilor lui, si va reduce relatia lui la obligatii si tabieturi. Asta explica de ce barbatii casatoriti reprezinta majoritatea clientelei din bordeluri...

| RalucaRalu2 a răspuns:

În primul rând nimeni nu are dreptul de a face asa ceva. Trebuie să fii stăpân pe viata ta. Esti singurul care decide asupra vieții tale. În zilele noastre chiar nu mai e cazul să se întâmple ca pe vremea strabunicilor...

| tonyc7 explică (pentru RalucaRalu2):

De acord cu tine, dar totusi lumea e lume. Isi pune mari semne de intrebare daca te vede necasatorit(a). Mai ales daca treci de o anumita varsta.

| RalucaRalu2 a răspuns (pentru tonyc7):

Depinde. La sat...cu siguranta lumea își va pune intrebari cand vei ajunge undeva la 25 ani....la oras poate pe la 30. Desi eu am multi prieteni care se învârt în jurul vârstei de 30 de ani, sunt in relatii de ani de zile, dar nu s-au căsătorit.

| TalentDinPântec a răspuns:

Tony, dacă auzi chestii de genul, indiferent de unde ar veni, sa i scuipi în ochi!

| Aphorius a răspuns:

Depinde ce vârstă au bârfitorii și câtă frecție la picior de lemn își dau când se tot interesează de viața altuia.

| Xulescu08 a răspuns:

Exemplu propriu, vârsta de 32 ani, cu auto, casa, fără datorii, multiple calificări în diverse domenii de la sofer profesionist pana la tehnician telecomunicații, sunt singur si imi convine asa. Destul de multi ma acuza ca nu sunt in rând cu lumea fiindca nu am gânduri de căsătorie si altele. Alora multi le urez bafta la principii de viață copy-paste cu rate pe la bănci si/sau ifn-uri pe "x" ani si alte obligații cum ar fi flocoșitul socrilor.